>>
 
 מרצי הפורום
   
 
 
פרופ' אייל שמעוני
סמנכ"ל הטכנולוגיה של קבוצת שטראוס. אחראי על החזון והאסטרטגיה הטכנולוגיים לטובת ההתפתחות העסקית העתידית של הקבוצה לאורך זמן. בשנת 2008 הצטרף לחברת שטראוס כיועץ חיצוני, ומונה לסמנכ"ל הטכנולוגיה של קבוצת שטראוס באוגוסט 2010. ממקימי קהילת ה-FoodTech הישראלית אלפא-שטראוס, וחממת ה-FoodTech הראשונה בישראל "The Kitchen". אייל בעל תואר דוקטור (D.Sc) בהנדסת מזון וביוטכנולוגיה מהטכניון והיה בעבר פרופסור בפקולטה להנדסת מזון. 
 
 
 
ד"ר אייל דורון
יוצר וחוקר, מלמד במרכז הבינתחומי בהרצליה ובאוניברסיטת חיפה. במסגרת לימודי הפוסט-דוקטורט שלו פיתח דורון מודלים חדשניים לפיתוח חשיבה יצירתית, יוזמה, תושייה וערך עצמי בקרב ילדים ובני נוער.
בתחום האקדמי מעביר קורסים לסטודנטים לפסיכולוגיה, לתקשורת ולפסיכותרפיה באומנויות. במקביל, עובד דורון עם הנהלות בכירות על פיתוח של יכולות יצירתיות פורצות דרך על הקשר שבין אושר ארגוני והצלחה וכן על פעולה בתנאים של חוסר ודאות. הינו יוצר סדרות טלוויזיה ומחבר הספר "החיים בלונה פארק: אושר ומימוש עצמי במאה ה ."21
 
 
 
 
ד"ר שרון טל איצקוביץ
מהיוצרים של ה - Market Opportunity Navigator - כלי עסקי המסייע ליזמים ולמנהלי חדשנות להחליט באופן מושכל באיזה הזדמנויות שוק כדאי להתמקד. מייעצת סטארטאפים ומעבירה קורסים וסדנאות בנושאי שיווק ומסחור טכנולוגיות. הינה ממייסדי המרכז ליזמות בטכניון שאת פעילותו ניהלה במשך שנים רבות. בעלת ניסיון רב הן בתחום השיווק והן בתחום הייעוץ האסטרטגי, ובעלת דוקטורט בתחום היזמות ותואר שני העוסק בניהול אסטרטגי, שניהם מהטכניון. 
 
 
 
הדס ביטרן
מייסדת ומנהלת מחלקת הבריאות הדיגיטלית במרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, כחלק מחטיבת הבינה המלאכותית של מיקרוסופט.
בתפקידיה הקודמים במיקרוסופט הובילה קבוצות מוצר בתחומים של Virtual Assistants, Personalization, מערכות המלצה, פרטיות ופרסום דיגיטלי.
בעבר ניהלה קבוצות מוצר וקבוצות פיתוח בארגונים גלובליים וכן בחברות סטארט-אפ.
פעילה ומקדמת פרויקטים טכנולוגיים בקרב ילדים ונוער .
הדס בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב, ו MBA מבית הספר Kellogg באוניברסיטת Northwestern בשיקגו.
 
 
 
 
פרופ' אבי שרודר
פרופסור בפקולטה להנדסה כימית בטכניון, בה הקים את המעבדה לתרופות ממוקדות מטרה וטכנולוגיות רפואה אישית. שרודר ביצע את מחקר הפוסטדוקטורט במכון הטכנולוגי של מסצו'סטס (MIT), ואת מחקר הדוקטורט באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בן-גוריון. זכה במעל 20 פרסים לאומיים ובין-לאומיים, הינו מחבר של יותר מ-40 מאמרים, ושותף בהקמת חברות הזנק בתחום הביוטכנולוגיה והתרופות.  
 
 
 
ד"ר דרור יגר
דרור יגר עוסק בחדשנות משנת 2006, פיתח בין היתר קורס אקדמי למהנדסי תעשייה וניהול לתואר ראשון העוסק בניהול חדשנות והוא דוקטורנט באוניברסיטת גרנובל בצרפת. נושא המחקר שלו הוא חברות ש"נתקעו", שינו את המודל העסקי והצליחו לפרוץ מחדש. 
 
 
 
ד"ר רות דגן
שותפה במשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן. דגן עומדת בראש מחלקת ייצור תעשייתי ואיכות סביבה במשרד. בעלת ניסיון רב בתחומי איכות הסביבה ורגולציה תעשייתית ומלווה רבים מהתאגידים המובילים בישראל בנושאים אלה. לאחרונה ייסדה את פרויקט גלגל תנופה – Project Flywheel, מיזם ייחודי הפועל ליצירת חיבורים בין טכנולוגיות חדשניות ומפעלי תעשייה, ולקידום של יישומי ייצור מתקדם בסקטור התעשייה הישראלי. בעבר שימשה כמרצה בנושאי ניהול סיכונים סביבתיים במגזר העסקי ודיני איכות הסביבה בפקולטות למשפטים ולמנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ובבית הספר לקיימות במרכז הבינתחומי בהרצליה. רות היא בעלת תואר דוקטור במשפטים ותואר שני בניהול סביבתי מאוניברסיטת ניו-יורק (NYU). 
 
 
 
פרופ' אלי בן-ששון
בוגר האוניברסיטה העברית ובעל דוקטורט בתיאוריה של מדעי המחשב. בשנת 2005 הצטרף לסגל האקדמי של הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, בה הוא חבר עד היום, לאחר ששהה במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון, ובאוניברסיטאות הארוורד ו- MIT. בתחילה עסק ביסודות המתמטיים של מדעי המחשב, אך מאוחר יותר התמקד ביישום מערכות הוכחה קריפטוגרפיות ובמטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים, והינו מייסד שותף בחברה המפתחת את המטבע הקריפטוגרפיZcash . 
 
 
 
אמיר אלוני
מייסד ומנכ"ל חברת LeaderMES, המובילה את ה"מהפכה התעשייתית הרביעית", עם חיבור רצפת הייצור לעולם הדיגיטלי ולמאגרי מידע גדולים.
בעל 20 שנות נסיון מקצועי ומעשי בתחום ה IT, ובפרט במערכות מידע תעשיתיות. אלוני מומחה לניהול ושליטה בייצור מתקדם, ובהטמעת פרוייקטים רחבי היקף במערכות מידע לניהול תעשייתי.
 
 
 
 
איריס צידון
מנכ"לית ושותפה מייסדת של חברת אוקאפי, סטארט-אפ אשר פיתח פלטפורמה חדשנית בשילוב בינה מלאכותית לשיפור ביצועים עסקיים של כל משתמש בארץ ובחו"ל.
צידון מומחית לניהול תהליכים ושינויים ארגוניים, תוך התמקדות בהצבת יעדים. בעברה שימשה כמנהלת בכירה ומילאה תפקידים מגוונים כגון: מנהלת חטיבה עסקית, מנהלת תפעול וסמנכ"לית מש"א בחברות עסקיות ובתעשייה (נס טכנולוגיות, גילון BI, פולגת טקסטיל ועוד).
צידון בעלת תואר MSc במדעי הניהול וההתנהגות מהטכניון, ובוגרת הכשרת מנהיגות למנהלים בכירים ב-Insead.
 
 
 
 
חיים פירטינסקי
יזם סידרתי, מומחה לאוטומציה תעשייתית ובעל ניסיון ניהולי עשיר.
בימים אלה שותף להקמת "סימנס דינאמו" – תוכנית החדשנות הגלובלית של סימנס בישראל.
חיים הינו מייסד שותף וחבר דירקטוריון בחברת N-Join למחקר ופיתוח בתחום האינטיליגנציה המלאכותית לתחום האינטרנט של הדברים לתעשיה. (IIOT)
קודם לכן שימש כמנהל פיתוח תוכנה תעשייתית בתחום הטכנולוגיה התעשייתית בישראל.
 
 
 
 
אהרון אהרון
מנכ"ל רשות החדשנות.
בשנת 2011 ,ייסד אהרן את מרכז המו"פ של אפל Apple בישראל ושימש כמנכ"ל החברה בישראל וכסמנכ"ל טכנולוגיות החומרה של אפל העולמית.
אהרון כיהן בתפקידי ניהול בכירים, בניהם: כ-COO בחברת צורן, כמנכ"ל חברת סיברידג' (בבעלות סימנס), כיו"ר חברת ההזנק Discretixוכמנכ"ל מייסד של חברת קמרו Camero.
אהרון בעל תוארB.Sc. בהנדסת מחשבים וM.Sc.- ובהנדסת חשמל, מהטכניון, ושימש כמרצה בפקולטות אלו מעל ל- 15 שנים 1999-1981.
 
 
 
 
דפנה אבירם ניצן
מנהלת המרכז לממשל וכלכלה במכון הישראלי לדמוקרטיה.
בשנת 2016 הקימה וניהלה את היחידה לחקר ההגירה והעלייה, במרכז AMCB באוניברסיטת בר-אילן. בשנים 2003 עד 2016 שימשה ככלכלנית ראשית ומנהלת האגף למחקר כלכלי של התאחדות התעשיינים.
בנוסף, כיהנה כדירקטורית חיצונית במספר חברות לרבות יו"ר הדירקטוריון, יו"ר וועדת ביקורת וחברת וועדת השקעות בכלל פיננסים קרנות נאמנות.
 
 
 
 
גבי זודיק
דירקטור, סמנכ"ל טכנולוגיות מידע (CTO) וראש מחלקת הפיתוח של מערכת ווטסון לתחום ה- IoT, במעבדת המחקר של IBM בחיפה.
במסגרת תפקידו מנהל זודיק את חטיבת המחקר בתחומי ה-IoT, הניידים ופלטפורמות מחשוב הענן. כמו כן, עוסק הוא בפיתוח פעילויות בתחומי ה- IoT גם עבור עסקים צרכניים.
זודיק בעל תואר ראשון ושני בהנדסת חשמל מהטכניון, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה.
 
 
 
 
מיה אלחלל- לבבי
מייסדת "אש" – חברת מדיה לפורמטים על העתיד, אוצרת תוכן ומנחת כנסים על קדמה טכנולוגית בכלל ובבריאות בפרט.
מרצה על יזמות וחדשנות בבריאות בעידן של קידמה טכנולוגיות מואצת, והשפעתן על הארכת חיים.
בשנת 2015 דורגה ברשימת 50 הנשים המשפיעות של מגזין "פורבס" בישראל, וברשימה בין-לאומית של 100 הדוברות המומלצות בתחום המדע והטכנולוגיה של "THE NEXT WEB".
מיה מובילה את תכנית הכשרת המנהלים "עתיד הבריאות" ביחידה להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי בהרצליה, ואף לימדה שם, בין השנים 2006-2010, קורס יזמות במסגרת התכניות "זל ליזמות" וה-MBA.
 
 
 
 
ינון דולב
ראש תוכנית "האצה" לסטארט-אפים של חברת "גנרל אלקטריק דיגיטל" (GE) בישראל, תכנית ראשונה מסוגה המתמקדת בתחום ה-IIOT . במסגרת תפקידו, אחראי ינון על יצירת שותפויות עם חברות תוכנה ישראליות, אשר מפתחות פתרונות המבוססים על מערכת predix במגוון תחומים טכנולוגיים ביניהם רפואה דיגיטלית, אנרגיה, תוכנות תעשייתיות ואבטחת מידע.  
 
 
 
חיים רוסו
חבר מועצת הרשות לחדשנות, יו"ר עמותת החינוך תעשיידע ומרצה בנושא " ניהול מו"פ בחברות טכנולוגיות" במסלול MBA של הטכניון ואוניברסיטת ת"א.
חיים בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתעשייה הטכנולוגית בישראל. בתפקידיו האחרונים היה מנכ"ל אל -אופ ויו"ר אינקוביט. בעבר היה סגן נשיא למצוינות הנדסית וטכנולוגית בחברת אלביט מערכות וחבר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח ובמסגרתה יו"ר הועדה הלאומית לקשרי אקדמיה תעשייה. בשנת 2003 זכה בפרס התעשייה.
 
 
 
 
עדי יופה
טרנדולוגית ומומחית לעתידנות עסקית.
מעניקה מזה כעשור שירותי ייעוץ לחברות הגדולות בארץ. שירותים אלה עוסקים בחיזוי וניתוח מגמות, היערכות עסקים לעתיד, בתוכם תהליכי חדשנות ואסטרטגיה. עדי היא הבעלים של חברת fast forward, הפועלת בתחומים אלה, על פי המתודולוגיות המקובלות בעולם. מרצה בבית הספר למינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליה, משמשת כמרצה אורחת במוסדות אקדמיים שונים, ביניהם, בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. מרצה בקרב דירקטוריונים, הנהלות וחברות, בפורומים מקצועיים ובכנסים שונים. לעדי תואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב.
 
 
 
 
רונן וינר
מוביל בטבע את קבוצת החדשנותRISE, העוסקת בייזום וביצוע פרויקטים משולבים בתחומי הנגשת הבריאות בשווקים מתפתחים תוך שימוש בחדשנות טכנולוגית וחדשנות במודלים עסקיים.
רונן חבר דירקטוריון וחבר בוועדת השקעות של חממתSanara Ventures , המשותפת לחברת טבע ולחברת פיליפס והיה שותף פעיל בהקמתה.
לרונן ניסיון נרחב בתחום האסטרטגיה, פיתוח עסקי וחדשנות. הוא שימש כסמנכ"ל בחברת הייעוץ האסטרטגי "שלדור" והוביל עשרות פרויקטים אסטרטגיים עם חברות ישראליות בתהליכי גלובליזציה. כמו כן הוביל מיזמים בתחומי הבריאות והאינטרנט, ואף שימש כמנהל פיתוח עסקי בטבע ישראל. לרונן תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול ותואר שני במנהל עסקים, מהטכניון.
 
 
 
 
אבי כוכבא
משנה למנכ"ל, ממונה על חטיבת החדשנות בבנק פועלים.
בין תפקידיו האחרונים היה אבי ממונה על חטיבת טכנולוגיות ומחשוב ומנהל אגף הפיתוח בחטיבת טכנולוגיה ומחשוב בבנק הפועלים. בעבר היה אבי מנהל מגזר הביטחון בחברת HP ישראל ואחראי על הפיתוח העסקי של החברה מול המגזר הביטחוני.
עוד בעברו היה מנכ"ל ואחד ממייסדי חברת הסטארט-אפ VeNotion.
אבי בעל תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה מאוניברסיטת בר- אילן, ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת דרבי- אנגליה. הוא משמש כדירקטור בדירקטוריון החברות: ישראכרט בע"מ ויורופיי (יורוקרד) ישראל בע"מ.
 
 
 
 
רון שבילי
מנהל הטכנולוגיות הראשי בסלקום.
בשנים האחרונות עסק מר שבילי ביזמות בתחום אבטחת סייבר. קודם לכן מונה על מגוון תפקידי ניהול ותפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובמשרד הביטחון. למר שבילי תואר ראשון ושני בהנדסת חשמל מאוניברסיטת תל אביב.
 
 
 
 
פרופ' דובב לביא
פרופסור בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון, שכיהן בעבר כסגן דיקן לתוכניות MBA. ללביא דוקטורט בניהול מבית הספר למנהל עסקים וורטון, באוניברסיטת פנסילבניה. הוא שימש כפרופסור משנה באוניברסיטת טקסס באוסטין, וכמרצה אורח ב- לונדון ביזנס סקול ואוניברסיטת בוקוני. לביא זכה בפרסים על מחקרו, כגון פרס האגודה לניהול אסטרטגי (SMS), פרס ע"ש ניומן מהאקדמיה לניהול (AOM), ופרס על הדוקטורט המצטיין מארגון INFORMS. מאמריו פורסמו בכתבי עת מובילים, והוא שימש כעורך משנה ב- Academy of Management Journal וה- Strategic Management Journal. לביא לימד קורסים בניהול אסטרטגי בתוכניות מנהל עסקים בארץ ובעולם. 
 
 
 
נעם דנון
מנכ"ל ומייסד Qmarkets.
מומחה בעל ניסיון ענף ומגוון של כ- 16 שנה בניהול תהליכי פיתוח מורכבים עבור ארגוני ענק, חטיבותIT ומערכות Web. לפני ייסוד Qmarkets , שימש נעם כ- Director of System Architecture בחברת Starhome. טרם תפקיד זה, שימש נעם כמנהל R&D . נעם נושא בתוארBsc במדעי המחשב ומתמטיקה מאונ' ת"א וכן הנו בוגר יחידת 8200.
 
 
 
 
אורי בן פורת
סמנכ"ל קיימות, קבוצת שיכון ובינוי.
בעבר שימש אורי כמנכ"ל שיכון ובינוי מים, יועץ כלכלי ומדיני בכיר לנשיא המדינה, יועץ כלכלי ומדיני בכיר למשנה רה"מ ומנהל פרויקטים בצ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה. אורי בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה (BA),מטעם האוניברסיטה העברית, ירושלים; ותואר שני במנהל ציבורי (MA), הרווארד, קיימברידג’.
 
 
 
 
ד"ר הילה ליפשיץ-אסף
חברת סגל בפקולטה לניהול באוניברסיטת ניו יורק בתחום המידע והניהול.
מחקרה עוסק בפיתוח ההבנה של חדשנות מדעית וטכנולוגית ברמת המיקרו וכן בתהליכים ליצירת מידע בעידן הדיגיטלי. הילה עסקה בייעוץ אסטרטגי במשך 7 שנים, והתמחתה באסטרטגיות גדילה וחדשנות. הילה זכתה על מחקרה על חדשנות פתוחה במלגת INSPIRE היוקרתית מטעם ה National Science Foundation. להילה תואר ראשון בניהול ובמשפטים מאוניברסיטת תל אביב, MBA באסטרטגיה ויזמות מאוניברסיטת תל אביב ו DBA מאוניברסיטת הארוורד
 
 
 
 
יוני בלאו
מוביל את תחום החדשנות הפתוחה, ההשקעות ושיתופי הפעולה של פלקס העולמית בישראל. בעבר יוני עבד כדירקטור במרכז החדשנות הפתוחה של יוניליבר העולמית בישראל וניהל את תחום החדשנות בדלויט ישראל כחלק מצוות החדשנות העולמית. ליוני תואר ראשון ושני במנהל עסקים, הוא בוגר תוכנית "זל" ליזמות במרכז הבינתחומי הרצליה ובוגר תוכנית הדגל של אוניברסיטת סינגולריטי בקליפורניה. 
 
 
 
דפנה גוטשלק
ראש תחום החדשנות בחברת אמדוקס. ב- 10 שנות עבודתה באמדוקס ביצעה דפנה תפקידי מפתח שונים, בין היתר הובילה את תהליכי ההטמעה ומיזוג של חברות שנרכשו על ידי אמדוקס. דפנה שימשה כראש מערך המכירות הגלובלי של אמדוקס, הפועלת לייצר אקוסיסטם של חדשנות בקרב סטארטאפים ומוסדות אקדמיים במטרה להביא ערך עסקי לאמדוקס וללקוחותיה. דפנה בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ותואר שני במנהל ציבורי. 
 
 
 
ד"ר עדי אייל
דוקטור למשפטים (אוניברסיטת בר-אילן) ודוקטור לכלכלה (אוניברסיטת ברקלי, קליפורניה).
מרצה באונ' בר-אילן, ומתמחה בתורת המשחקים, הגבלים עסקיים, תאגידים, ניתוח כלכלי של המשפט ותורת הרשתות. אייל חקר ולימד במספר מוסדות אקדמיים, ביניהם בית הספר לכלכלה של לונדון, אונ' שיקגו, אונ' קולורדו וברקלי. מחוץ לאקדמיה, אייל מסייע לסוכנויות ממשלתיות בכך שהוא מספק ניתוחים למקרי בוחן, וגם מעביר סדנאות לשופטים ועורכי דין.
 
 
 
 
פרופ"מ אלה מירון ספקטור
פרופ' משנה לפסיכולוגיה אירגונית בפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון.
לפני הגעתה לטכניון הייתה חברת סגל באוניברסיטת בר-אילן. תחומי מחקרה כוללים יצירתיות וחדשנות, למידה ארגונית וקבוצתית, פרדוקסים ורגשות בארגונים. עבודתה פורסמה בכתבי עת מובילים. כיום, אלה משמשת כמנהלת האקדמית של מגמת ההתמחות המשנית ביזמות בטכניון, בנוסף להיותה חברת מערכת של Organization Science ו- Journal of Organizational Behavior.
 
 
 
 
ענבר יסעור
מידענית לחברות מסחריות, מכוני מחקר וגופי פיתוח. מתמחה בחיפושי פטנטים. מרכזת הקורס למידענות בטכניון ומלמדת באוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן בקורסים הקשורים למידע פטנטי. מנהלת את פורום IFISH , פורום המידענים בישראל, ענבר משמשת גם כמידענית מרכז הידע לחדשנות עבור מאגד מגנ"ט P^3 
 
 
 
ד"ר שרון בר-זיו
היא חוקרת ומרצה במרכז למשפט וטכנולוגיה בפקולטה למשפטים, אוניברסיטת חיפה, ובבית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר.
ד"ר בר-זיו מתמחה בנושאים רבים הנוגעים למשפט וטכנולוגיה, עם דגש מיוחד על נושאים הנוגעים לחדשנות, יזמות, עיצוב מדיניות מחקר ופיתוח, וניהול זכויות קניין רוחני. היא בעלת ניסיון עשיר במחקר והוראה, ומחקריה מתפרסמים בכתבי עת מקצועיים מובילים ובכנסים בינלאומיים.
 
 
 
 
דגן אשל
מנהל החדשנות של קבוצת שטראוס ומוביל את מיזם אלפא שטראוס.
דגן הגיע לעלית (טרם המיזוג) בשנת 2000 כשהחברה רכשה את מפעל העוגות "דה לה פה" שהיה בבעלותו. מאז מילא תפקידי ניהול חדשנות בחטיבת המאפה, הממתקים, ובשטראוס ישראל.
 
 
 
 
איתן כץ
מנהל את חממת החדשנות הגלובאלית של HP Software. איתן פיתח את המתודולוגיה על פיה עובדת החממה – המתבססת על Lean Startup תוך התאמתה לצרכיו של ארגון גדול. מסגרת זו משרתת למעלה מ- 15,000 עובדי החטיבה בעולם ומאפשרת להם להגיש רעיונות חדשניים. החממה עוזרת בליווי היזמים והדרכתם עד לשלב בו הם בונים מודל עסקי מאומת ועובדים עם לקוחות על הגרסאות הראשונות של המוצר.
בנוסף לתפקידו, איתן מרצה באקדמיה ובמסגרות נוספות על יזמות בכלל, בארגונים גדולים בפרט ועל Lean Startup . הוא גם מלווה ומייעץ לסטארט-אפים בשלבים הראשוניים של בניית מודל עסקי מוכח ובר קיימא ועוזר ליזמים צעירים בצעדיהם הראשונים.
לפני כן, איתן מילא במשך כ- 25 שנה תפקידי ניהול שונים בתחומי מוצר, פיתוח, תמיכה, ייעוץ ומכירות - במגוון סוגי חברות ומוצרים.
לאיתן תואר ראשון במדעי המדינה ובמדעי המחשב מאוניברסיטת בר-אילן.
 
 
 
 
רמי גזית
הוא יזם, מנטור, מרצה בכיר ליזמות בטכניון ו- Lean Startup evangelist.
בתפקידו כמנטור ראשי, הקים את האקסלרטור של BizTEC , תוכנית היזמות של האקדמיה הישראלית בהובלת הטכניון. יועץ ומעביר סדנאות באקסלרטורים נוספים. מייסד SUN - StartUp North , קהילה ומסגרת האצה ליזמים בגליל.
משמש כמנטור בארועי יזמות כגון Lean Startup Machine, 3-Day Startup ו-Startup Weekend. בעל נסיון רב במתודולוגיית ה- Lean Startup שכבשה את עולם היזמות בשנים האחרונות. בין השאר עבד בעבר באלביט ובאמדוקס, שם עסק ביזמות תוך-אירגונית והרצה בכנסים מובילים בעולם.
 
 
 
 
ניסן אלימלך
מייסד ומנכ"ל אוגמדיקס (Augmedics), חברת סטרטאפ בתחום הציוד הרפואי המפתחת משקפי מציאות רבודה (Augmented Reality) עבור מנתחי עמוד שדרה. אוגמדיקס פועלת מתוך חממת TerraLab ביוקנעם במימון המדען הראשי, והזוכה בתחרות BizTEC 2014 של מרכז היזמות בטכניון. לניסן ניסיון עשיר בתחום הציוד הרפואי, ועסק במגוון תפקידי מכירות והטמעה של טכנולוגיות רפואיות לניתוחים כירורגיים ואורתופדיים. בתפקידו האחרון, טרם הקמת אוגמדיקס, הוא שימש כנציג מכירות בכיר ביחידה לניתוחי עמוד שדרה בחברת Medtronic. עוד קודם לכן, הקים ניסן יחד עם שותפיו את חברת מדיזן טכנולוגיות, סטרטאפ בתחום הציוד הרפואי לפיתוח רשת חכמה לתיקון בקע (הרניה). ניסן הוא מהנדס ביו-רפואי מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ובעל תואר MBA.  
 
 
 
פרופ' אמיר עמדי
הוא מדען מוח בעל מוניטין בינלאומי.
מחקריו עוסקים בנושאי שיקום המוח וגמישות מוחית, בדגש על אלו הסובלים מליקויי ראייה ועיוורון. במעבדתו פותחו מכשירים שונים, המסייעים לאנשים עיוורים לזהות גופים וחפצים העומדים לנגד עיניהם ולהתמצא במרחב.
עמדי חבר במחלקה לנוירוביולוגיה בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ובמרכז המוח ELSC החדש, הוא פרסם מעל 40 מאמרים ופרקים בספרים, מתוכם כעשרה פורסמו על ידי כתבי העת המדעיים הנחשבים בעולם
מחקרו של פרופ' עמדי בנושאי שיקום ראייה, גמישות המוח ומיפוי דינמיקות מוחיות הינו חלוצי מוביל בתחומו. הוא זכה בפרסים ומלגות כגון פרס קריל להצטיינות במחקר מדעי בינלאומיים מטעם קרן וולף (2011), הפרס מטעם קרן ג'יימס ס' מקדונל על הבנת הקוגניציה האנושית (2011) ולאחרונה נבחר כחבר במועצת המחקר האירופאית (ERC) (2013).
 
 
 
 
פרופ' עידו ערב
פרופסור בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון. עדו משמש כסגן דיקן האחראי על תוכניות ה MBA, ראש שטח מדעי ההתנהגות, ראש מעבדת מינרבה למחקר קוגניטיבי, וראש הקבוצה הטכניונית במרכז המצוינות (I-CORE) לחקר קבלת החלטות ומשפט אמפרי. מחקרו מתמקד בהשפעה של משתנים כלכליים על התנהגות ותומך בטענות ציניות אך אופטימיות: הטענות הציניות מציעות שבמצבים רבים תגמולים כלכליים משפיעים יותר מגורמים אחרים כמו חינוך, ערכים, ורגשות. הטענות האופטימיות מציעות שהחשיבות של משתנים כלכלים אינה בעיה: קל לנצל עובדה זו כדי ליצור עולם טוב יותר. ניתן להשתמש במשתנים כלכליים כדי לשפר חינוך, לתמוך בערכים רצויים, לשפר יצירתיות, ולעזור לכולנו לשנוא פחות ולאהוב יותר. 
 
 
 
ערן מלר
הוביל מיזמים בתחומים שונים – בטחוניים, רפואיים ועולם האנרגיה המתחדשת.
טרם הקים את חברת אקופיה, היה ערן מלר סמנכ"ל הכספים של חברת טלמפ (Telmap) – חברה לניווט סלולארי אשר נרכשה ע"י אינטל (NASDAQ: INTC) .
בנוסף, כיהן ערן כסמנכ"ל הכספים של חברת X-Tip, חברה שפיתחה זריקה דנטלית מהפכנית אשר נמכרה ל- DentSply International – החברה הגדולה הבעולם לציוד דנטלי (NASDAQ: XRAY), סמנכ"ל הכספים והתפעול של חברת MTI Precision Products – חברת טכנולוגיה נוספת בתחום הדנטלי אשר נמכרה ברכישת מינוף (leveraged buyout), המייסד, סמנכ"ל התפעול והכספים של חברת ResQline, אשר פיתחה מוצר ייחודי למילוט מגורדי שחקים, וסמנכ"ל הכספים של חברת Info-X, חברה לפתרונות תוכנה רפואיים אשר נרכשה ע"י 3M (NYSE: MMM).
לפני כן, עבד ערן בזרוע הפרטית של הבנק העולמי (IFC) כאחראי על השקעות בגאנה, ניגריה, מאלוואי וזמביה בהיקף של למעלה מ-100 מליון דולר. עשרות הפרוייקטים שהוביל ערן באיזורים מתפתחים אלו הצליחו לייצר ערך חברתי בנוסף להיותם פרוייקטים כלכליים רווחיים.
ערן הינו בעל תואר במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת קולומביה בארה"ב (Columbia Business School), תואר שני בשיקום כלכלות מתפתחות מבית הספר ליחסים בינלאומיים של אוניברסיטת קולומביה (Columbia School of International Affairs) ובעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מהטכניון שבישראל.
 
 
 
 
עדי דיאמנט
יזם סדרתי (אמבלייז, AlphaCell, XOSoft, GooMe Interactive) עם למעלה מ- 20 שנות ניסיון בתעשיית ההייטק בתחומי ניו-מדיה, אינטרנט, סלולאר וטלויזיה אינטראקטיבית.
עדי מלא מגוון רחב של תפקידים בכירים בתחומי מו"פ, פיתוח עסקי, אסטרטגיה וניהול מוצרים בחברות תקשורת וההיטק שונות. מאוקטובר 2010 מנהל את מעבדות החדשנות חברת מיקרוסופט ישראל המתמחה בפיתוח פתרונות ומוצרים עתידיים לחברה. עדי מחזיק בתואר שני במנהל עסקים, שיווק ופירסום ובתואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב
עדי דיאמנט הרצה בפני הפורום ה- 3 על Intra-Preneurship האם יכלה להתקיים יזמות בתוך ארגון גדול? כיצד? נלמד ממודלים מצליחים בתעשייה, במפגש שהתקיים במשרדי Microsoft R&D
 
 
 
 
דניאל בראל
מנכ"ל סופטווויל, בתפקידיו כמנהל עסקים בינלאומיים הוא בעל ניסיון רב והישגים משמעותיים במגוון תחומים.
קודם לכן דניאל ייסד ועמד בראש חברת ייעוץ בינלאומית, ניהל פרויקטים חוצי חברה בתחום הסלולאר ושימש כאנליסט ומומחה למיזוגים ורכישות.
לדניאל תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
 
 
 
 
אלי יונס
יונס החל לעבוד במשרד האוצר בשנת 1974 כסטודנט.
בשנת 1983 מונה לסגן החשב הכללי, ובשנים 1989-1993 כיהן בתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. בסיום תפקידו עבר לשוק הפרטי, וכיהן כמנכ"ל בנק כללי כחמש שנים.
בהמשך מונה לסמנכ"ל ואחראי החטיבה הפיננסית של בנק הפועלים. באפריל 2002 החליף את עמירם סיון בתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים, בשנת 2004 מונה למנכ"ל בנק מזרחי-טפחות עד לפרישתו באפריל 2014
אלי יונס משמש כיו"ר הועדה המייעצת של מרכז הידע לחדשנות.
 
 
 
 
סער יוסקוביץ'
סער יוסקוביץ', ממייסדי Augury מערכת לאחזקה חזויה המאפשרת ל זהות תקלות במכונות על פי "טביעת אצבע" אקוסטית
בוגר לימודי פיסיקה והנדסת אלקטרוניקה בטכניון, סער יזם את פרוייקט "סלקט" ההתנדבותי לקידום מצוינות בקרב נוער משכונות מצוקה . לפני הקמת אוגורי, עבד סער כ- Analog Architect במחלקת פיתוח המעבדים באינטל.
 
 
 
 
אמנון בר לב
שיא צ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה, במסגרת תפקידו הינו אחראי על המכירות ברחבי העולם וכן על תוכניות שותפים גלובליות, פיתוח עסקי, ושירותים טכניים לחברה. בר לב הצטרף לצ'ק פוינט בשנת - 2005, כשבידו מעל 15 שנות ניסיון במכירות, שיווק וניהול בענף ההיי טק. לפני שהצטרף לצ'ק פוינט, בר לב ייסד ושימש כמנכ"ל Xpert Integrated System Ltd, חברה ישראלית מובילה המספקת פתרונות אבטחה ייחודיות. במסגרת תפקיד זה בר לב סייע, בפיתוח אסטרטגיה ארגונית שאפשרה לחברה להתרחב לשוק האירופי ולהפוך למובילת שוק. לפני הקמת Xpert, אמנון בר לב שימש במספר תפקידים ביחידות מבצעיות ומנהליות בחיל האוויר הישראלי מר בר לב בוגר תואר ראשון במדעי מחשב ותואר נוסף בניהול (שניהם בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב.

 
 
 
 
ד"ר איה סופר
מנהלת תחום ניהול נתונים (ביג דאטה) ומחשוב אנליטי בחטיבת המחקר של IBM העולמית.
במסגרת תפקידה ד"ר סופר מנהלת את אסטרטגיית המחקר ב- IBM העולמית בשיתוף עם קבוצות המוצר והלקוחות של יבמ במטרה להטמיע חדשנות מחקרית בשוק.
ד"ר סופר חיברה את מסמך התחזית הטכנולוגית הגלובלית לתחום המולטימדיה והניתוח החזותי לשנת 2013, וכיום היא מובילה את המהלך האסטרטגי של חברת IBM העולמית להוציא לפועל את החזון שהותווה במסמך זה.
סופר בעלת תואר שני ודוקטורט במדעי מחשב מאוניברסיטת מרילנד. קודם להצטרפותה ל IBM- בשנת 1999, שימשה כחוקרת במרכז טיסות החלל "גודארד", בו עבדה על ספריות דיגיטליות לנתונים במדעי כדור הארץ.
ד"ר סופר פרסמה יותר מ- 40 מאמרים בכתבי עת ובכנסים והגישה יותר מ- 15 פטנטים.


 
 
 
 
אלי איטין
Innovation Evangelist בחברת אמדוקס, במסגרת זו אלי עובד עם לקוחות בינלאומיים, וכן עם מנהלי החברה, על הגדרת אתגרים עסקיים והשגתם, באמצעות מתודולוגיות וטכניקות לפיתוח רעיונות חדשניים ויישומם באופן החוצה את תרבות החדשנות הארגונית.
אלי מרצה בתחום החדשנות באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת תל אביב, הוא חבר בועדת ההיגוי של Innovex (הכנס הבינלאומי על חדשנות הטכנולוגית).
הוא בעל תואר ראשון במשפטים וכן תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת NSW, סידני, אוסטרליה.
אלי נלהב מאוד מהכוח הגלום בתהליכי חדשנות להגדיר אתגרים ולזקק פתרונות יצירתיים עבורם.
 
 
 
 
עומרי זיו
הוא מומחה בתחום הטכנולוגיה לערים חכמות. בעל נסיון של יותר מ-7 שנים בניהול פרויקטי שליטה ובקרה למחלקות IT.מתעניין בערים חכמות ומתכנן להקים אתר הדגמה לערים חכמות בישראל. בוגר יחידה 8200, בעל תואר ראשון בניהול מערכות מידע ולומד לתואר שני במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב.
 
 
 
 
רותי קידר
רותי קידר סמנכ"לית טכנולוגיות פיתוח במיקרוסופט ישראל. במסגרת תפקידה היא אחראית לפיתוח קשריה הטכנולוגיים והעסקיים של מיקרוסופט עם קהילת המפתחים והיזמים.
לרותי קידר מעל ל-15 שנות ניסיון בתעשיות הטלקום, תוכנה, מכשור רפואי והון-סיכון. היא החלה את דרכה כמהנדסת מחשבים בקוואלקום ובהמשך שימשה בתפקידי מו"פ, ניהול פרוייקטים, ניהול מוצר ופיתוח עסקי בחברות סטארט-אפ רפואיות ואחרות. בנוסף שימשה בתפקיד 'יזמת הבית' בכרמל ונצ'רס. היא גם מובילה ומקדמת פרויקטים של יזמות נשית טכנולוגית.
רותי קידר היא בעלת תארי .B.Sc במדעי המחשב, .M.Sc במדעי המוח ו-MBA מהטכניון.
 
 
 
 
יוסי אקרמן
בוגר לימודי אווירונאוטיקה בטכניון, שירת בחיל האוויר כמהנדס טיסות ניסוי.
בשנת 1982 הצטרף לאלביט מערכות וכיהן בשורה של תפקידים ניהוליים,כסגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת מערכות ההגנה, כמנכ"ל חברת EFW בארה"ב, כסגן נשיא בכיר בחטיבת התפעול, כסגן נשיא בחטיבת מערכות קרב מתקדמות.
החל משנת 1996 משמש כנשיא וכמנכ"ל אלביט מערכות, יו"ר קבוצת אלישרא, וכיו"ר ודירקטור במועצות המנהלים של חברות רבות בקבוצת אלביט מערכות.
בשנת 2009 קיבל תואר דוקטור כבוד מטעם הטכניון, מתנדב פעיל ב"שותפות 2000"- ארגון התומך בפרויקטים שונים בגליל.
 
 
 
 
אילן לוין
מכהן כחבר אקזקוטיבי במועצת המנהלים של חברת סטרטסיס בע"מ, ספקית מובילה של מדפסות תלת ממד. בנוסף, אילן מכהן כיו"ר חברת מייקרבוט (MakerBot), חברה בת של סטרטסיס. עד למיזוגה של חברת אובג'ט בע"מ עם חברת סטרטסיס בשנת 2012 כיהן אילן כסגן יו"ר ונשיא חברת אובג'ט. במהלך השנים אילן היה מעורב בפעילות הון סיכון והשקעות Private Equity וכיהן כחבר מועצת מנהלים ובתפקידי ניהול ויעוץ שונים עבור מגוון רחב של חברות מבוססי טכנולוגיה.
אילן בעל תואר בהנדסה מאוניברסיטת טורונטו, קנדה ותואר במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.


 
 
 
 
ניר פלג
ראש אגף בכיר המו"פ במטה הקיברנטי הלאומי במשרד ראש הממשלה, האחראית על טכנולוגיות הגנת סייבר, פרוייקטים ושיתופי פעולה ברמה בינלאומית במגזר הציבורי והפרטי.
קודם לכן שימש פלג כראש ענף וכמפקד יחידה טכנולוגית מובחרת בצה"ל, במסגרת זו פיקד על כ- 250 אנשי פיתוח מדיסציפלינות שונות.
לפלג מעל 20 שנות ניסיון בניהול פרויקטים טכנולוגיים מולטידיסציפלינריים בתנאים מבצעיים קריטיים תחת אילוצי זמן.
בשנת 2007 זכה פלג בפרס היוקרתי ביותר בישראל בתחום ה"אבטחה"
פלג הוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ומחשבים מאוניברסיטת בן גוריון, ותואר שני באותו תחום מאוניברסיטת תל אביב. בנוסף לכך ניר בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרוורד במסצו'סטס.
 
 
 
 
הראל יפהר
מנהל אזור ישראל ב- Amazon Web Services, במסגרת תפקידו הראל אחראי לניהול האסטרטגיה של AWS בישראל ולהובלת צוות עובדים בסיוע לחברות בגדלים שונים לעבור לענן.
לפני שהצטרף לAWS, הראל עבד במשך שנים רבות בתפקידי ניהול ומכירות בתעשיית ההיי טק, בתחום החומרה, התוכנה וניהול מערכות מידע
 
 
 
 
אבי חסון
החל משנת 2010 משמש כמדען הראשי לישראל במהלך 10 השנים שקדמו לבחירתו היה שותף בקרן הון סיכון ג'מיני. בתקופה זו היה אחראי בין היתר על השקעות בתחומי התקשורת ואחסנת המידע. במהלך שנים אלו נפגש עם מאות חברות סטארט-אפ ישראליות כאשר חלקן הפכו להשקעות אותן ליווה לכל אורך שלבי חייהן. לפני קרן ג'מיני מילא שורת תפקידים בכירים בתעשיית ההייטק בינהם בחברות ECI טלקום ואי.סי.טל. את שירותו הצבאי עשה ביחידת 8200 והינו רב-סרן במיל' ביחידה. חסון בוגר תואר שני במנהל עסקים למנהלים בבית הספר רקאנטי באוניברסיטת תל אביב, והוא דובר אנגלית, ספרדית ועברית ברמת שפת אם. בעבר חיי תקופות ארוכות בחו"ל, בארגנטינה ובארצות הברית במהלכם נחשף לעולם העסקים הבינלאומי ולתרבויות שונות.
אבי חסון הרצה במסגרת הפורום ה- 4 על תהליכי חדשנות Top down or bottom up?
 
 
 
 
ד"ר יואל מארק
יואל מארק, סגנית נשיא מחקר וראש מעבדות Yahoo בישראל, לאחר שסיימה את הדוקטורט במדעי המחשב בטכניון הצטרפה למעבדות המחקר של IBM בארצות הברית ואח"כ בישראל. בשנת 2006 הקימה את מרכז הפיתוח של גוגל בישראל וניהלה את מרכז הפיתוח של גוגל בחיפה עד להגיעו לגודל של 40 חברי צוות, יואל הצטרפה למעבדות Yahoo בשנת 2009 לצורך בניית צוות מחקר והחל משנת 2013 משמשת כראש מעבדות Yahoo בישראל ולאחרונה מונתה לתפקיד סגנית נשיא מחקר בחברה.
ד"ר יואל מארק הרצתה בפני הפורום ה- 4 על הקשר בין מחקר ותעשיה - לפרסם, להשיק, או לחדול!
 
 
 
 
ד"ר אסף אברהמי
מנהל חברת פיימקס, המספקת פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחומי המובייל והרשתות החברתיות לתעשיית הלוטו העולמית.
עד לפרישתו ב 2015, אברהמי עבד במשך 14 שנים בקבוצת ידיעות. ב2008 מונה למנכ"ל ידיעות טכנולוגיות מידע (YIT), וב 2014, אברהמי מונה לפקח על מערך התפעול והייצור של קבוצת ידיעות אחרונות.
בעל דוקטורט בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון, וכיום הינו חבר סגל אורח בפקולטה.
ד"ר אסף אברהמי הרצה בפני הפורום ה-4 על מהפכות ותמורות בעולם המדיה בעקבות התפתחות טכנולוגית מואצת ותקשורת רב ערוצית עם הצרכן
 
 
 
 
מאיר ברנד
מאיר ברנד, מנכ"ל Google ישראל, יוון ואפריקה. מאיר הצטרף ל –Google בספטמבר 2005 כדי להקים בישראל את משרדי החברה, ולהוביל את פעילותה העסקית כמנכ"ל Google ישראל. מאז, קיבל מאיר אחריות ניהולית גם על הפעילות ביוון ובאפריקה שמדרום לסהרה.
מאיר היה מחלוצי תחום האינטרנט המסחרי בישראל, ומשנת 1999 החזיק משרות שונות בתחום זה ב-Excite@Home וב- ICQ. לפני כן, עבד מאיר כיועץ ב- Booz Allen & Hamilton , ובתחום ניהול מותג ב- P&G.
הוא מחזיק בתואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת הארווארד שבארה"ב, ותואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות, ומדבר עברית, אנגלית, פורטוגזית וספרדית.
מאיר ברנד הרצה בפני הפורום ה- 4 על טיפוח חדשנות בחברת גוגל.
 
 
 
 
יריב בש
מייסד ומנכ"ל SpaceIL, עמותה ללא כוונת רווח שהוקמה בשנת 2011 במטרה להנחית את החללית הישראלית הראשונה לירח, במסגרת אתגר התחרות העולמית Google Lunar X Prize , מתוך רצון להמשיך ולבסס את מעמדה של מדינת ישראל כמדינה יזמית ומובילה טכנולוגית.בתפקידו הקודם היה יריב אחראי על פיתוח ופריסה של מוצרים מתקדמים מבוססי GPS. יריב הינו בעל תואר B.Sc בהנדסת חשמל מאוניברסיטת תל-אביב.
יריב בש הרצה בפני הפורום ה- 4 על ניהול תהליכי חדשנות במשאבים מוגבלים.
 
 
 
 
ד"ר עמית גופר
ד"ר עמית גופר ,ממציא ה- ™ ReWalk, "שלד חיצוני" המאפשר לאנשים עם מוגבלויות גפיים תחתונות לעמוד, ללכת, לעלות / לרדת במדרגות ועוד. ד"ר גופר ייסד את ארגו טכנולוגיות רפואית בע"מ בשנת 2001, שימש כמנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות עד לשנת 2012, ומכהן בה כיום כנשיא ו-CTO .בעבר, ד"ר עמית גופר ייסד את "אודין טכנולוגיות רפואיות", חברה לפיתוח ייצור ומסחור מערכות MRI, לשימוש על ידי נוירוכירורגים בזמן ניתוח.קודם לכן ניהל את המחלקה המגנטית בחטיבת ה- MRI באלסינט חיפה, ד"ר גופר הוא בעל תואר ראשון מהטכניון, תואר שני מאוניברסיטת תל אביב, ובעל דוקטורט מאוניברסיטת דרקסל בפילדלפיה, ארה"ב, כולם בהנדסת חשמל ומחשבים. הוא זכה בפרס רפאל (1990) כתב ופרסם מאמרים בכתבי עת מובילים.
ד"ר גופר הרצה בפני הפורום ה- 4 על פיתוח ה- ™ ReWalk השלד החיצוני מרעיון ועד ליישום ומסחור.


 
 
 
 
יונתן פנטנוביץ'
מנכ"ל 3M ישראל, הצטרף לחברת 3M ב- 2005. במהלך שנותיו ב- 3M ניהל יונתן את חטיבת התעשייה ואת חטיבת האלקטרוניקה והאנרגיה ב- 3M ישראל. בשנתיים האחרונות כהן יונתן כמנהל אזור מרכז של החטיבה הגדולה ב- 3M, חטיבת הדבקים והיה חבר בהנהלת החטיבה. מחזיק בתואר BA מהמכללה למנהל ו- MBA מאוניברסיטת Heriot Watt. במהלך ארבעת השנים האחרונות מרצה יונתן במסגרת לימודי Executive MBA באוניברסיטת תל אביב, בנושא החדשנות ב- 3M, התרבות הארגונית הייחודית לחברה, הקידמה והפיתוח הטכנולוגי ותרומתם לייעול ולשיפור חברות ופרטים.
פנטנוביץ' הרצה בפני הפורום ה- 4 על תרבות של חדשנות בחברת 3M
 
 
 
 
נחום איצקוביץ'
מנהל מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה. בשנים 2007-2013 כהן כמנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים, במסגרת תפקידו, יזם והניע מהלכים חדשניים, יזם, הקים, הוביל ומימש אינספור מיזמים, בתים, הוסטלים, תכניות ושירותים לטיפול וסיוע לאוכלוסיות רווחה. בשנת 2006 – 2007 כהן כמנכ"ל משרד התיירות, שם יזם והוביל פרויקטים רבים לשיקום, פיתוח ועידוד תחום התיירות בישראל. בשנים 1994 – 2006, כיהן כראש המועצה האזורית עמק חפר, היה אחראי לשיקום נחל אלכסנדר, הוביל פרויקט סביבתי בשיתוף עיריית טול כרם לטיהור שפכים הקים את הישוב בת חפר, ובנה פארק תעשייתי בן יותר מ-150 בתי עסק. נחום איצקוביץ מחזיק בתואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, תואר ראשון בחקלאות מהאוניברסיטה העברית וכן תעודת ניהול נכסים ושמאות מקרקעין מאוניברסיטת תל-אביב. זוכה פרס בינלאומי לשיקום נחלים על פעילותו בשיקום נחל אלכסנדר, זוכה בעיטור "האור" על פעילותו למען ניצולי השואה בישראל.
ינקוביץ' הרצה בפני הפורום - 4 על חזון החדשנות של מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה
 
 
 
 
ד"ר תמר אלמוג
מומחית ל-e-Learning בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה ועמיתה במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית בטכניון. מתמחה בלמידה והדרכה חדשניות ובאלטרנטיבות לחינוך המסורתי.
מלווה את ההתפתחות הדיגיטלית במערכת החינוך ובקרב בני נוער בישראל מראשית דרכה.
הקימה וניהלה במשך מספר שנים את היחידה להוראה נתמכת מחשב באוניברסיטת חיפה.
אוצרת גלריית "הרוח ישראלית" באוניברסיטת חיפה - גלריה דיגיטלית שמציגה תערוכות צילומים אתנוגראפיים, בדגש על תופעות היסטוריות ועכשוויות בחברה הישראלית.
ד"ר תמר אלמוג הרצתה בפני הפורום ה- 4 על דור ה-Y הישראלי בעולם התעסוקה.
 
 
 
 
פרופ' עוז אלמוג
סוציולוג והיסטוריון בחוג ללימודי א"י באוניברסיטת חיפה, ועמית במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית בטכניון. מומחה לחברה הישראלית, בדגש על מגזרים, סגנונות חיים ותרבות פופולרית. פרשן בכלי תקשורת בארץ ובחו"ל, ויועץ מדעי לגופים פרטיים וציבוריים.
פרסם מאמרים רבים, מדעיים ועיוניים, וכן חמישה ספרים. הספר הצבר-דיוקן (עם עובד, 1997) והספר פרידה מש'רוליק – שינוי ערכים באליטה הישראלית (אונ' חיפה וזמורה ביתן, 2004) זכו במספר פרסים, ונחשבים לספרי יסוד על החברה והתרבות הישראלית.
פרופ' עוז אלמוג הרצה בפני הפורום ה- 4 על קווים לדמותו של דור ה-Y הישראלי.
 
 
 
 
חיים שני
לשעבר מנכ"ל משרד האוצר יו"ר מרכז הטכנולוגיות בריטניה-ישראל (UK-Israel Technologies Hub)
חיים שני הרצה בפני הפורום ה- 4 על שיתוף פעולה בין מדינות מתחרות במיזמים חדשניים ועל Co-opetition
 
 
 
 
רויטל הנדלר
רויטל הנדלר, יזמת סדרתית, מייסדת חברת AllJobs ו- WorkWith.me , מוכרת לרבים כמנכ"לית והפנים של חברת AllJobs, שהשיקה קונספט חדשני בעולם חיפוש העבודה ותוך שנתיים וחצי עשתה אקזיט של 18 מיליון דולר. היא נמנית על המעטים שהצליחו לפתח רעיון שנולד בשיחת חולין בארוחת ערב בתל אביב ועד להובלת החברה להיות מובילה בלתי מעורערת בתחומה, המוערכת היום בשווי של 50 מיליון דולר. כיזמת סדרתית, היא חוותה ניהול חדשנות בסטראט-אפ עצמאי, בעבודה עם דירקטוריון בינלאומי ובעבודה עם דירקטוריון ישראלי ותיק ושמרני של חברת ידיעות אחרונות, שהיו עד לרכישה מתחרים. למרות השינויים והגדילה, הצליחה הנדלר לנהל תרבות ארגונית שמבוססת על חדשנות גם בזמנים של שינוי משמעותי, מיזוגים ומורכבות ארגונית. ב-2011 פרשה ממנכ"לות AllJobs כדי לצאת לדרך חדשה עם סטארט-אפ בינלאומי חדשני בעולם גיוס הטאלנטים WorkWith.me שהיא מכרה, לפני שהפך למותג, לאחר שילדה תאומים.
רויטל הרצתה בפני הפורום ה- 4 על דור ה- Y בעולם התעסוקה מזוית ראייתה האישית כמייסדת אולג'ובס.
 
 
 
 
ניר למפרט
מנכ"ל קבוצת זאפ (לשעבר קבוצת דפי זהב) משנת 2005. קודם לכן כיהן כמנכ"ל ערוץ 10 וכמשנה למנכ"ל YES. שרת ביחידה 8200, בין היתר כמפקד מרכז המודיעין וכסגן מפקד היחידה. כיום – יו"ר עמותת בוגרי 8200,ופעיל במספר עמותות נוספות.
ניר למפרט הרצה בפני הפורום ה- 3, על העובד היצירתי בארגון, כיצד מטפחים ומשמרים אותו.
 
 
 
 
חנן לביא
שירת בחיל-האוויר כמתכנת מוטס (הראשון בצה"ל) לאחר שסיים את ביה"ס למחשבים בממר"מ בהצטיינות יתרה. בוגר מדעי המחשב ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים (בהצטיינות).לחנן מעל 20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול פיתוח ומוצר בתעשיית התוכנה. לפני שהצטרף ל Microsoft- היה מנכ"ל חברת United Parents - חברה שפיתחה שירות מהפכני להגנת ילדים באינטרנט.
חנן ערך לחברי הפורום ה- 3 סיור והיכרות ב- Microsoft Accelerator

 
 
 
 
עזרי טרזי
ראש התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל וממקימי IDEO ישראל.
עזרי הרצה בפני הפורום ה- 3 על יישום חשיבה עיצובית על תהליכי חדשנות – כיצד הערך של עיצוב וחשיבה עיצובית מעודד תהליכי חשיבה לא קונבנציונאליים, חדשים ומפתיעים
 
 
 
 
סופי בלום
סגנית נשיא לשיווק אזורי בחברת פרוקטר אנד גמבל, בעבר שימשה כמנכ"ל החברה בישראלבלום מנהלת את ה- Israel House of Innovation של החברה, היא מנחה ראשית בקורסי ה- Personal Leadership בחברה. היא מרצה על תחומי מיתוג, שיווק וחדשנות באוניברסיטאות מובילות בישראל ובעולם. 
 
 
 
יניב כורם
מוביל תחום המשחקים הרציניים במעבדות המחקר והפיתוח של חברת IBM בחיפה, בוגר תואר ראשון באדריכלות ובינוי ערים בטכניון ותואר שני כפול באדריכלות ומדעי המחשב באוניברסיטת MIT
יניב הרצה בפני הפורום- על "חוכמת ההמונים" ו"מישחוק"
 
 
 
 
ישראל מקוב
מנכ"ל טבע בשנים 2007-2002, משמש כיו"ר מועצת המנהלים של חברת המכשור הרפואי GIVEN IMAGING, יו"ר חברת BIOLIGHT, יו"ר MICROMEDIC ויו"ר חברת SUN Pharmaceutical Industries Ltd.
כמוכן, מכהן כחבר במועצת המנהלים ב Israel National Nanotechnology Initiative ונמנה עם מייסדיו.
 
 
 
 
ינקי מרגלית
יזם, משקיע, נואם, כותב טורים ואיש הייטק ישראלי.
היה מייסד, יו"ר ומנכ"ל של חברת התוכנה "אלדין". כיום הוא מכהן כיו"ר SpaceIL, ארגון העוסק בטכנולוגיית חלל המתמודד על Google Lunar X PRIZE וכיו"ר SCREEMO‏. הוא גם שותף בInnodo, קרן הון סיכון שמשקיעה בחברות סיד.
מרגלית סייע להקמתם ופיתוחם של ארגונים ללא כוונת רווח וישב במועצות המנהלים של כמה מהם. אלה כוללים את Idealist.org, לתת, חינוך לפסגות, Meet.mit.edu, ‏Adama.org.il ו-SpaceIL.ינקיהרצה בפני פורום ה- 3 על יזמות, חדשנות ואבולוציה
 
 
 
 
אדריכל דגן מושלי
נשיא ומנכ"ל מושלי אלדר אדריכלים ומתכנני ערים, משרד מוביל בתכנון ועיצוב מגה פרויקטים בארץ ובעולם, בין היתר תכנן מושלי את מפעל "טבע" בירושלים – מפעל ביוטכנולוגי (ייצור נקי), קמפוס HP אינדיגו קרית גת, אונ' בן גוריון – מעבדות ננו טכנולוגיה, נס ציונה, הבניין הירוק של אינטל בחיפה 
 
 
 
ד"ר גווין סאס
סמנכ"ל מטה בחברת כתר פלסטיק, משמש כראש תוכנית המצוינות להנדסה E-VISION, כמנהל ההדרכה וכמוביל מיזם הקמת מרכז החדשנות של החברה.
גווין מכהן גם כדירקטור בחברת אינפינטי ומרצה בארץ ובעולם על פסיכולוגיה חיובית, חדשנות ומצוינות בעם היהודי. בעברו שימש כראש המנהל האקדמי במכללת שנקר וכמנכ"ל ועד ראשי המכללות. ד"ר סאס, הרצה בפני הפורום ה- 3 על מרכז החדשנות של כתר פלסטיק ועל מרכזי חדשנות בארץ ובעולם.
 
 
 
 
יהוידע (יויו) מנדל
מנהל החדשנות בקבוצת "אדמה" (לשעבר, "מכתשים-אגן").
בוגר תואר ראשון ושני במשפטים ובעל תואר MBAמהאוניברסיטה העברית.
יויו הרצה בפני הפורום ה- 3 על חדשנות כאבן יסוד במודל עסקי של חברת אדמה.
 
 
 
 
גזי קפלן ז"ל
גזי קפלן, 61, יליד תל אביב, חבר קיבוץ לוחמי הגטאות, בוגר לימודי כלכלה ומדעי המדינה.
ב-1985 יזם והוביל את רכישת מפעל "פדקו" למוצרים דמויי בשר משילוב חלבוני סויה וחיטה, על בסיסו הוקם מפעל "טבעול".
ב- 1995 הוביל את מהלך מיזוג חברת טבעול עם חברת אסם.
שימש כיו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים.
כמשנה למנכ"ל קבוצת אסם ולאחר מכן כמנכ"ל הקבוצה, הכוללת כיום את אסם, טבעול , צבר, בונז'ור, נסטלה, בית השיטה ומטרנה.
 
 
 
 
גיורא שלגי
בוגר הנדסת מכונות בטכניון, וכן אווירונאוטיקה וחלל באוניברסיטת סטנפורד.
כיהן כמנהל חטיבת הטילים ולאחר מכן כמנכ"ל רפאל, במסגרת כהונתו ברפאל זכה בשני פרסי ביטחון ישראל ופרס ע"ש פרופ' ברגמן על הקמת תשתית טכנולוגית.

 
 
 
 
נועם שרון
בוגר הנדסת מחשבים בטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב.
סגן נשיא לתחום Application Life cycle Management ומנהל חטיבת התוכנה בחברת HP בישראל.
 
 
 
 
מאיר ניסנזון
בוגר הנדסת תעשייה וניהול בטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.
החל לעבוד כמתכנת בחברת IBM בשנת 1969 ומאז מילא שורת תפקידים בארגון, בין השנים 1977-1979 וכן בשנים 1991-1994 שהה מר ניסנזון בשליחות במטה האירופאי של יבמ בפאריז. במהלך השליחות השנייה היה מעורב באופן פעיל בתהליך הרה-ארגון של חברות IBM בעשר מדינות באירופה, בשנת 2012 פרש מתפקידו כמנכ"ל IBM ישראל.
 
 
 
 
פרופסור יעקב גולדנברג
פרופסור לשיווק בבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים ופרופסור אורח בבית הספר לעסקים באוניברסיטת קולומביה.
מתמקד בחקר יצירתיות, פיתוח מוצרים חדשים, דיפוזיה של חדשנות והשפעת הרשתות חברתיות.
 
 
 
 
אריה ריכטמן
בוגר הנדסת מכונות בטכניון.
מילא שורת תפקידים במערך השיווק של חברת "קליל" והחל משנת 2004 משמש כמנכ"ל קליל. חבר בהנהלת התאחדות התעשיינים בצפון, בה הוא משמש כיו"ר ועדת כחול-לבן.
 
 
 
 
חיים ויילדר
חיים ויילדר- יזם, מייסד וסמנכ"ל מוצרים בשטראוס מים, בעל 25 שנות ניסיון בפיתוח מוצרי צריכה, מטהרי מים, מערכות המבוססות על טכנולוגיות פיזיות, כימיות, ומיקרוביולוגיות. אחראי על פריצת הדרך מהפכנית - מערכת טיהור המים המתקדמת של שטראוס מים.
 
 
 
 
פול פאולוס
פרופסור מאוניברסיטת טקסס ארלינגטון
מומחה בעל שם עולמי בנושא סיעור מוחות והעלאת רעיונות
 
 
 
 
פרופ' שלמה מיטל
פרופ' (אמריטוס) בטכניון ועמית מחקר בכיר במוסד נאמן. בעבר שימש מנהל אקדמי של TIM מכון הטכניון לניהול. משך 20 שנה שימש כפרופסור אורח בקיץ, בבה"ס לניהול של MIT השתתף, כתב או ערך 12 ספרים אשר תורגמו ל-7 שפות, ביניהם ניהול יזמות וחדשנות. לאחרונה פורסם ספרו Technion Nation על תרומת הטכניון למדינת ישראל ולאנושות 
 
 
 
דן וילנסקי
יזם, ממקימי פעילות חברת "Applied Materials"בישראל, שימש כיו"ר החברה בארץ. ניהל את קרן בירד, והוביל את הפעילות הישראלית של החברות "קיוליק אנד סופה" ו- KLA. עוסק בפעילות יזמית, במסגרתה היה שותף להקמת חברת "פרוטאופטיקס" שנמכרה ל"ביו-ראד", ומוביל פעילות התנדבותית למען התעשייה. כיום עומד בראש חבר מועצת המנהלים של מיזם הננו-טכנולוגיות הלאומי INNI.
 
 
 
 
יהודה זיסאפל
ממקימי תעשיית ההיי-טק הישראלית, בעל תואר דוקטור כבוד מטעם הטכניון וזוכה פרס על מפעל חיים מטעם התאחדות התעשיינים לשנת 1999, פרס ההיי-טק של ישראל מהאגודה הישראלית להון סיכון לשנת 2005 ופרס המצוינות בניהול עסקים גלובליים ע"ש מקס פרלמן מאוניברסיטת תל אביב לשנת 2007. מקים קבוצת "רד בינת" ומשמש כנשיאה. מוביל פעילות התנדבותית למען התעשייה ומשמש כיו"ר איגוד תעשיות התוכנה האלקטרוניקה.

 
 
 
 
אהרון שיטה
בוגר הפקולטה להנדסת אלקטרוניקה בבן גוריון ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית, בתפקידו כמנכ"ל להבות ייצור (2005-2012), עיצב חזון חדש לחברה, הטמיע תהליכי חדשנות והצליח להביא למהפך עסקי משמעותי בחברה, כיום משמש כיו"ר אגודה קהילתית שניר, ומנטור מטעם התמ"ת ומרכז הידע לחדשנות בטכניון 
 
 
 
ארז ויגודמן
מנכ"ל עלית בין השנים 1998-2001, לאחר מכן שימש כנשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, תקופה בה הוביל את תהליך המיזוג עם עלית והגלובליזציה של הקבוצה.
התמנה לנשיא ומנכ"ל מכתשים אגן תעשיות בינואר 2010.
חבר דירקטוריון בחברת "טבע", זוכה פרס התעשייה לשנת 2007, חבר הוועדה המייעצת של "המועצה הלאומית לכלכלה", ועד לאחרונה שימש גם כחבר במועצה המייעצת לנגיד בנק ישראל.
 
 
 
 
ד"ר שלמה מרקל
ד"ר מרקל שרת בחיל-הים במגוון תפקידים כשהאחרון, בדרגת תת-אלוף, כראש מספן-ציוד. הוא בעל תואר ד"ר למדעים מהטכניון במגמת הנדסת חשמל, וחבר בגופים שונים בארץ ובעולם, לרבות הוועד-המנהל של הטכניון.
סגן-נשיא חברת "BROADCOM" העולמית, במסגרת זו אחראי על השקעות, מיזוגים, רכישות ומפת הדרכים הטכנולוגית.
 
 
 
 
עימאד תלחמי
איש עסקים ויזם, סיים לימודי הנדסת תעשיה וניהול ב"שנקר". בשנת 1981 החל לעבוד בחברת דלתא ומשך 25 שנה מילא מגוון ניהול וכמנכ"ל חטיבות בינ"ל בדלתא גליל.
בשנת 2008, הקים את Babcom Centers.המספקת שירותי CALL CENTERS לחברות המובילות במשק וכן שירותי פיתוח תוכנה לחברות מובילות בארץ ובעולם . תלחמי משמש כדירקטור במספר ארגונים ומשמש כחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה.
 
 
 
 
פרופסור זאב רוטשטיין
קרדיולוג, פרופסור חבר קליני בבי"ס לרפואה ע"ש סאקלר ובית הספר למנהל עסקים ע"ש ליאון רקנאטי הפקולטה לניהול אוניברסיטת ת"א.
מנהל המרכז הרפואי המשולב ע"ש חיים שיבא בתל השומר משנת 2004, בו הוא מכהן החל משנת 1988 במשרות ניהול .
 
 
 
 
דנה מאור
בוגרת הפקולטה למדעי המחשב בטכניון ומוסמכת ((MBA למינהל עסקים מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). החלה את דרכה ב"מקינזי" ניו יורק בשנת 1998, ובשנת 2006 הוכרזה כשותפה ב"מקינזי" העולמית.בארה"ב ייעצה להנהלות הבכירות בנושאים אסטרטגיים, ביניהם רה אירגון, הזדמנויות השקעה ותהליכי שינוי, בעיקר בתחומי התקשורת, ההייטק והמדיה.
מאור מונתה בינואר 2011 למנכ"ל מקינזי ישראל.
 
 
 
 
דר' אריאל הלפרין
דר' לכלכלה מהאוניברסיטה העברית, השלים פוסט דוקטורט ב- MIT בשנת 2004 הקים יחד עם אייל עטיה ודורי בראון את קרן טנא. 
 
 
   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש הצהרת נגישות