>>
 מה במפגש הקרוב?
   
 

 בחלק הראשון של המפגש פרופ' אלי בן ששון ירצה על  "ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים - היבטים והשלכות על התעשייה"  - הביטקוין מאתגר את העולם הפיננסי בהציעו מודל חדש ומבוזר לניהול כסף ולהגדרת מושג הכסף עצמו. עקב כך התעורר בעולם עניין רב בטכנולוגיה שמאחורי מטבע קריפטוגרפי זה ובשימושים האפשריים לו מעבר לעולם הפיננסי. 

בהרצאה זו נשוחח על ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים, על עקרונות הטכנולוגיה העומדים מאחוריהם, וכן נצביע על כיווני פיתוח עתידיים ואתגרים העומדים בפני מערכות מבוזרות שכאלה.

בחלק השני של המפגש ד"ר רות דגן תרצה על "היבטים משפטיים ורגולטוריים בתעשייה 4.0 – מפת דרכים לזיהוי סיכונים ומינוף הזדמנויות" - הטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדם בתהליכי ייצור תעשייתיים מביאה לפתחנו מכלול חדש של סוגיות משפטיות ורגולטוריות. חלקן נובעות מסטנדרטים בינלאומיים ורגולציה זרה וחלקן מהדין המקומי. סוגיות אלה נוגעות במגוון רחב של תחומים לרבות הגנות סייבר, הגנת מידע וידע, ניהול שרשרת האספקה, בטיחות ופרטיות עובדים, איכות סביבה וניצול משאבים יעיל. 

הטמעה של טכנולוגיות ייצור מתקדם בתעשייה יוצרת גם חשיפות משפטיות שעשויות להתעורר בהיבטים של תכנון מוצר וקווי ייצור, ממשק עם ספקים ולקוחות – בייחוד בזירה הבינלאומית, וניהול פנים-ארגוני של התאגיד. למרות מכלול הסיכונים אותם נדרש לנהל בהקשרים אלה, ניהול נכון שלהם יכול ליצור הזדמנויות עסקיות ולהביא ליתרון תחרותי משמעותי בשווקים הגלובליים והמקומיים.

חברי הפורום הנכם מתבקשים לאשר הגעה לקראת כל מפגש בטופס המקוון (אנא עדכנו הגעה עד ליום א' 18.3.18)

מצפים לראותכם, צוות מרכז הידע לחדשנות
 
*הכניסה לחברי הפורום בלבד, החניה בחניון הסנאט (עדיף) ובחניון הנדסת תעו"נ
  
 
 
 
.

 

   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש