>>
 מה במפגש הקרוב?
   
 
בחלק הראשון של המפגש, נשמע את הרצאתו של גבי זודיק, סמנכ"ל טכנולוגיות מידע וראש מחלקת הפיתוח של מערכת ווטסון לתחום ה- IoT , בחברת  IBM.
 
נסקור את השפעת האינטרנט של הדברים על חיינו כצרכנים וכמעסיקים, אשר על ידי חיבור בתים, מכוניות ומשרדים אנו מסוגלים לאסוף כמות אדירה של נתונים בכל תחומי החיים שלנו. כך גם מחשוב קוגנטיבי ובינה מלאכותית, מאפשרים לנו לעבד נתוני עתק ולהסיק ממנו תובנות, הנבצרות מבינת האדם.
 

בנוסף, נציג את אתגרי המחקר המשמעותיים איתם מתמודדת IBM בפיתוח תחום זה. אתגרים אלה נפרשים על פני היכולות של פלטפורמת ה- IOT (מעבר ממאות למיליוני מכשירים מחוברים), החל מטכנולוגיות קצה (מיחשוב לביש, ארדואינו וכיוב') וכלה בטכנולוגית הענן, באופן המתאר כיצד ניתן להפיק תועלת מטכנולוגית הבינה המלאכותית. כל זאת, באמצעות מגוון דוגמאות מתחום התעשייה, כגון: כלי המסייע לטכנאים בתחום תיקון מערכות מורכבות, זירת מסחר המבוססת על רחפן נגישה לכל, פתרונות חדשניים בשמירה על בטיחות עובדים, תחזוקה חזויה באמצעות ניתוח מידע אקוסטי, ניתוח חזותי בשרות פיקוח על ייצור ועוד. 


בחלק השני של המפגש, נשמע את הרצאתה של דפנה אבירם-ניצן, מנהלת המרכז לממשל וכלכלה, במכון הישראלי לדמוקרטיה.
ההרצאה תדון בשאלה,"כיצד להערך לשוק העבודה העתידי?"
 
שינויים מרחיקי לכת צפויים לפקוד בשנים הקרובות את שוק העבודה. שינויים אלו, נובעים משילוב של התפתחויות טכנולוגיות, שינויים דמוגרפיים, העמקת תהליך הגלובליזציה ושינויים תפיסתיים.  משקים אשר לא ייערכו מבעוד מועד לשינויים הצפויים, יעמדו בפני סכנה ממשית לפגיעה בכושר התחרות ובפריון העבודה, בגידול בקוטביות בין מגזרים שונים בחברה, בערעור מערכת יחסי העבודה, פגיעה ביציבות החברתית-כלכלית ואף סכנה לערעור יציבות השלטון. ההרצאה תשפוך אור על התחזיות בתחום ועל האתגרים הניצבים בפנינו, הן ברמת הפירמה והן ברמה הלאומית-משקית. לבסוף, נדון בדרכי הפעולה שיאפשרו לכל אחד מהשחקנים בתחום להפוך את האיום להזדמנות.
 

חברי הפורום הנכם מתבקשים לאשר הגעה לקראת כל מפגש בטופס המקוון

מצפים לראותכם
צוות מרכז הידע לחדשנות
*הכניסה לחברי הפורום בלבד, החניה בחניון הסנאט (עדיף) ובחניון הנדסת תעו"נ
.

   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש