>>
 כללי
   
 
 
כללי
אמנם ההכנסות ממכירת חברות היי טק בשנת 2017 (כולל מובילאיי ונוירודרם) הגיע ל23.8 מיליארד דולר, אבל התרבות הישראלית לא רק מייצרת מספר רב של חברות סטארט אפ המתחילות את דרכן ברעיון חדש ויצירתי, אלא גם מעודדת חדשנות בתוך חברות ישראליות ותיקות כגון צ'קפוינט, סודה סטרים, אינסייטק, אדמה, נטפים, ישקר ועוד גופים מצליחים בעלי נוכחות בינלאומית.

ישראל ניצבת במקום השלישי בעולם ביכולת החדשנות על פי מדד התחרותיות העולמי לשנים 2017-2018, ובמקום ה-10 במדד בלומברג ל 50 הכלכלות החדשניות לשנת 2017.

האם רוח החדשנות ייחודית למדינות כמו ישראל, או שניתן ללמוד אותה? כיצד אם כך ניתן לנהל חדשנות בארגונים?

שאלות אלה נידונות במסגרת סדנה היחודית לפיתוח מנהלים שמקיים מרכז הידע לחדשנות שבפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון.
תכני הסדנה מושתתים על בסיס איתן של מומחיות אקדמית ותעשייתית. תוך שימוש בכלים ומתודולוגיות שמקורם במודלים מוכחים שהניעו תהליכי חדשנות במספר רב של תעשיות ותרבויות.

מיקום הסדנא:
מרכז הידע לחדשנות בטכניון שוכן בלב הסביבה האקדמית התוססת של הטכניון, הכוללת גישה למספר רב של מקורות מידע בנושאי מחקר מתקדמים בתחומי הטכנולוגיה, המדע והניהול; אלה מאפשרים חדשנות בתעשייה. מטרתו של המרכז לקדם חדשנות כאמצעי ליצירת יתרון תחרותי בר קיימא. המודל שפיתח המרכז הוא מודל תהליכי: מזיהוי בעיות והגיית רעיונות, עבור דרך הפיכת רעיונות ל"מוצר" בשלב היישום, וכלה בהחדרת המוצר לשוק. המודל מקדם מספר יוזמות, המשלבות מחקר, חשיפה לידע אקדמי, כלים להעצמת החדשנות בכל אחת מנקודות הציון לאורך תהליך החדשנות ומיזמי חדשנות אינטראקטיביים, שבסופם מוחדרת חדשנות אל תוך הארגון.
 
רציונל התוכנית:
התכנית על תרבות החדשנות והיזמות בישראל של מרכז הידע לחדשנות בטכניון, מיועדת לדרג הניהולי בתעשייה, נמשכת עד חמישה ימים וכוללת הרצאות אקדמיות, חקר מקרי בוחן (Case Studies), תרגילים מעשיים, וכן סיורים לימודיים וביקורים בכמה מהחברות החדשניות והמעניינות ביותר בישראל.
 
לפרטים, אנא פנו ל:

innovation@technion.ac.il 

או בטלפון 04-8293397
 
   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש הצהרת נגישות