>>
 סיקור משלחות
   
 
 
14 בדצמבר, 2016
 
 משלחת של משקיעים מסין מקבוצת Glory Ventures - שנחאי שאורגנה על ידי TAO, הגיעה ב14.12.16 לסדנה בטכניון. זהו הביקור השישי והאחרון לשנת 2016 של Glory Ventures בקמפוס. המשלחת נחשפה למגוון פעילויות בטכניון: ראשית, סיור במרכז המבקרים והיכרות עם מרכז הידע לחדשנות בטכניון, ולאחר מכן שמעה הרצאות על מערכת האקוסיסטם הישראלית, חיפאית והטכניונית ליזמות על ידי דויד שם טוב, מנהל האקסלרטור T-factor בטכניון.
  
 
 
21 בנובמבר, 2016
 
Topsky הסינית ארגנה משלחת של אנשי עסקים סיניים מסקטורים שונים (Nanjing U. Alumna), אשר הגיעה לטכניון על מנת להשתתף ביום מלא בפעילויות ולמידה על חדשנות ויזמות בהנחייתו של מרכז הידע לחדשנות בטכניון.
הסדנא כללה מספר הרצאות פרונטליות: טלי זהבי (מרכז הידע לחדשנות) על ניהול חדשנות, רמי גזית על אומת הסטארטאפ וlean startup ויניב כורם על חשיבה עיצובית בהעלאת רעיונות. בנוסף, הסדנא כללה ביקור באינקובטור החיפאי HiCenter וביקור במעבדת עמירב בפקולטה לכימיה בטכניון, שסיפק הצצה מיוחדת לכלי המחקר המתקדמים בננוטכנולוגיה בתחום הכימיה.
 
 
נובמבר, 2016 
 
משלחת בת שתי קבוצות קטנות של משקיעים סיניים שאורגנה על ידי ה Glory Ventures משנחאי, הגיעה לטכניון לביקור החמישי שאורגן על ידי ה Glory Ventures בקמפוס. המשלחת ביקרה במרכז המבקרים בטכניון, נחשפה לפעילויות של מרכז הידע לחדשנות ושמעה הרצאה על אומת הסטארטאפ על ידי רפי נווה ועל תרבות ויצירתיות מפי פרופ' מרים ארז.
 
 
 
 
  
 29 בספטמבר, 2016
 
משלחת של 22 אנשי עסקים, סטודנטים ל EMBA באוניברסיטת Lingnan ויאט-סן ממחוז גואנגזו שבדרום סין הגיעו לסדנה בת 4 ימים על חדשנות ויזמות בטכניון, ישראל. הסדנה אורגנה על ידי מרכז הידע לחדשנות בטכניון, וכללה 3 ימים של הרצאות ותרגולים על ידי מרצים מובילים בתחום החדשנות והיזמות: פרופ' מרים ארז, ד"ר יעל הלפמן כהן, רמי גזית, יניב כורם, ברק בן אבינועם וטלי זהבי, וכמו כן, ביקור של יום אחד בחברות חדשניות ומרכזי מו"פ בארץ: אסם/נסטלה, הבורסה בתל אביב ומרכז החדשנות של 3M. הקבוצה גם ביקרה במקומות חשובים בקמפוס: מכון אשר לחקר החלל בפקולטה לאווירודינמיקה ובמעבדת מיקרוסקופ אלקטרונים שבפקולטת הנדסת חומרים.
 
 
 
 
22 בספטמבר, 2016
 
משלחת של מנהלים מיפן הגיעה לישראל בכדי להשתתף בסדנה בת שבעה ימים על יזמות וחדשנות. הסדנה כללה יומיים בבית הסמוראי בתל אביב ו3 ימים בטכניון בהנחייתם של בית הסמוראי ומרכז הידע לחדשנות בטכניון. הקבוצה שמעה הרצאות במרכז המבקרים בטכניון ממומחים במגוון תחומים הקשורים לחדשנות, כולל הרצאה של פרופ' מרים ארז (ראש מרכז הידע לחדשנות), פרופ' קובי קרמר (מעבדת Machine learning), ד"ר יעל הלפמן כהן, יורם זהבי, חיים רוסו, טלי זהבי ודוד שם טוב. בנוסף הקבוצה שמעה הרצאות של מספר יזמי סטארטאפים וביקרה בMedtronic, ישראל. הביקור צולם לטלוויזיה היפנית. 
 
 

 
 
 
  7 בספטמבר, 2016
 
 
ב 7.9.16 הגיעה לישראל קבוצה של 16 מנהלים מסין החברים ב China Heritage Club למטרת סיור באומת הסטארטאפ. הביקור בטכניון כלל סדנה בת יום אחד על חדשנות ויזמות שהועברה על ידי מרכז הידע לחדשנות בטכניון. בסדנה נשמעו הרצאות מאת שאול זינגר (ממחברי הספר אומת הסטארטאפ) על יזמות ישראלית ופרופ' מרים ארז על יצירתיות, תרבות וחדשנות. לאחר מכן, נערך סיור בקמפוס, שבמהלכו הקבוצה ביקרה במעבדת פורמולה 1 בפקולטה להנדסת מכונות, בנוסף למספר הרצאות נוספות מיזמים ישראלים: ד"ר שני קיסר - מנכ"לית "סולוצ'יפ" ("Sol Chip"), איתי שגיא - מייסד "לקסיפון" ("Lexifone") ואביעד קאופמן - מנכ"ל "RealView Imaging". הסיור אורגן על ידי "יעל אדוונצ'רס" ו"פועלים אסיה ישיר".
 
 
 
 
 
 
  10 באוגוסט, 2016
 

ביום ד' התארחה בטכניון משלחת של סטודנטים ל EMBA מאוניברסיטת Jiao Tong בשנחאי, סין, והשתתפה בסדנה על חדשנות. זוהי המשלחת השנייה מאוניברסיטה זו. לקבוצה נערך סיור בטכניון והיכרות עם מרכז הידע לחדשנות, ולאחר מכן שמעה הרצאה לגבי חדשנות ומסע הרעיון אשר הועברה על ידי טלי זהבי ממרכז הידע לחדשנות בטכניון. המשלחת זכתה לבקר במשרדי ReWalk ביוקנעם, שם חברי המשלחת נחשפו ל ReWalk Exoskeletion שהוצג להם על ידי איתי לוינסון, סמנכ"ל פיתוח אישי בחברה.  

 
 
 
  
  20 ביולי, 2016
 
 
ב20 ליולי, Glory Ventures משנחאי ארגנו משלחת קטנה של משקיעים מסין. זוהי הפעם השלישית השנה ש Glory Ventures מגיעים לביקור בטכניון. הקבוצה נחשפה לחלק מהפעילויות של הטכניון ומרכז הידע לחדשנות, ושמעו הרצאה על החממה הטכנולוגית של הטכניון (T-Factor) בזמן ביקור במתחם החממה. לאחר מכן, הקבוצה פגשה וניהלה דיון קצר עם יצחק אנג'ל, מנכ"ל Accelta - סטאראטפ שממוקם בטכניון.
  
 
 
 
4 ביולי, 2016
 
CKGSB מבייג'ינג, סין הגיעה לביקור ראשון באומת הסטאראטאפ עם קבוצה של 20 בוגרי תוכנית EMBA של בית הספר למוסמכים במינהל עסקים Cheung Kong. המשלחת השתתפה בסדנה של יום אחד על חדשנות ויזמות על ידי מרכז הידע לחדשנות, אשר כללה הרצאה על יזמות ישראלית מפי  פרופ' דן שכטמן, חתן פרס נובל בכימיה, הרצאה של פרופ' מרים ארז על ניהול חדשנות, וגם סיור במרכז המבקרים בטכניון וביקור בננוספאן טכנולוגיות בע"מ וחממת Terralab ביוקנעם. הסיור אורגן על ידי ורד השרון.
 
 
 
 
 
 
 
27 ביוני, 2016
 
משלחת של 30 מנהלים בכירים מסין, אשר אורגנה על ידי הועדה של זיבו - כלכלה וטכנולוגית מידע, הגיעה לטכניון לביקור של יומיים על חדשנות ויזמות באירוחו של המרכז הידע לחדשנות בטכניון. בתוכנית נכללו הרצאות על ניהול חדשנות ויצירתיות ועל תרבות על ידי פרופ' מרים ארז (ראש מרכז הידע לחדשנות), אומת הסטרטאפ (startup nation) על ידי פרופ' שלמה מיטל (מוסד שמואל-נאמן), ביומימיקרי - חדשנות בהשראת הטבע, מתודולוגיית lean startup על ידי רמי גזית ועוד, כמו כן, המשלחת בקרה בחברת 'כתר'. זהו הביקור השני המגיע ממחוז זיבו בסין.
 
 
 
 
 
 
 
13 ביוני, 2016

 
משלחת קטנה של אנשי עסקים בכירים מסקטורים שונים, אורגנה על ידי טופסקי שבסין. המשלחת הגיעה לטכניון לביקור של יומיים בנושא של חדשנות ויזמות, באירוחו של מרכז הידע לחדשנות בטכניון. הביקור היה בנוי מהרצאות על ניהול חדשנות ויצירתיות ותרבות שהועברו על ידי פרופ' מרים ארז (ראש מרכז הידע לחדשנות), אומת הסטרטאפ הישראלית (startup nation) מפי רפי נווה (ראש מרכז היזמות בטכניון), מתודולוגיית lean startup על ידי רמי גזית ועוד, ובנוסף המשלחת בקרה בחברה מלנוקס ובחממה טכנולוגית ביוקנעם. הקבוצה בקרה במעבדת עמירב בפקולטה לכימיה בטכניון, וקבלו הצצה ייחודית למחקר המתקדם בננו-טכנולוגיה בתחום הכימיה.
 
 
 
 
 

מאי 2016


קבוצה של בוגרי EMBA ופרופסורים מאוניברסיטת שנטאו בסין השתתפו בסדנה בת 4 ימים על יזמות וחדשנות בטכניון. הסדנה אורגנה על ידי מרכז הידע לחדשנות בטכניון בראשותה של פרופ' מרים ארז, וכללה יומיים של ביקורים ב VCs וחממות כמו JVP ו- Outcrowds בירושלים, TerraLab ביוקנעם, Nelisen בקיסריה ומכון וייצמן ברחובות. הסדנה כללה גם יומיים של הרצאות על ידי מספר מרצים, ביניהם פרופ' שלמה מיטל, פרופ' מרים ארז, ד"ר בן אבינועם וד"ר הלפמן כהן.


20 באפריל, 2016'גלורי ונטורז' (Glory Ventures) משנחאי ארגנה קבוצה של 27 משקיעים סיניים, אשר הגיעו ב 20.4 לטכניון. זהו הביקור השני השנה של 'גלורי ונטורז' בטכניון.  הקבוצה נחשפה לטכניון ולמרכז הידע לחדשנות, ושמעה הרצאה על חממת T-factor של הטכניון. לאחר ההרצאה, הקבוצה עברה סיור קצר בקמפוס הטכניון.

 
 

 


13 באפריל, 2016 

 
'גלורי ונטורז' (Glory Ventures) משנחאי ארגנה קבוצה של 35 משקיעים סיניים, אשר הגיעו ב 13.4 לטכניון. הקבוצה נחשפה לטכניון ולמרכז הידע לחדשנות, ושמעה הרצאה על חממת ה T-factor של הטכניון. לאחר ההרצאה, הקבוצה עברה סיור קצר בקמפוס הטכניון.
 
 
 
 
 
 
 
  
 דצמבר 2015
 

30 יזמים ואנשי עסקים מסין, בארגון קרן השקעות סינית - Glory Ventures משנחאי, הגיעו ליום ביקור במרכז הידע לחדשנות בטכניון. זו הפעם הרביעית שבה מגיעה משלחת בארגון קרן זו משנחאי. במסגרת הביקור שמעו האורחים הרצאות מפי מומחים לחדשנות ואיכות בטכניון, ונפגשו עם נציג חברת Sealantis מהסקטור הרפואי, המציעה פתרונות חדשניים בתחום.
 
  
 
 
 
  
 
נובמבר 2015

 
כ35 אנשי עסקים וממשל מחבל זונגאואן-צ'ון שבסין הגיעו ליום ביקור במרכז הידע לחדשנות בטכניון. במסגרת הביקור שמעו האורחים הרצאות מפי מומחים לחדשנות בטכניון, וביקרו במרכז המבקרים.
 
   
 
 
 

אוקטובר 2015

 
שנים עשר מומחים מתחום המים מסין, שהגיעו לכנס WATEC בתל אביב, הצפינו לביקור בטכניון, במהלך שהותם בישראל. בביקור שמעו המבקרים על מרכז הידע לחדשנות בטכניון - החזון והפעילויות שלנו בישראלי ועם משלחות מחו"ל.
 
  

 
 

ספטמבר 2015


קבוצה של כ30 בעלי עסקים ומנהלים בכירים מחבל גואנז'ו שבסין, בוגרי אונ' סן-יצ'ן, הגיעו לסדנה של 3 ימים במרכז הידע לחדשנות בטכניון. הביקור כלל הרצאות בנושאים הקשורים לחדשנות ויזמות ויום שלם שלביקורים בחממת היי-טק, בחברות חדשניות בגליל ובגולן כמו כן הם ביקרו גם במרכז המבקרים של יקב דלתון.
 
 
 
 
 
 
 

אוגוסט 2015

 
25 אנשי עסקים ויזמים מסין, השייכים למועדון מנכ"לים של אונ' ג'יאו-טונג משנחאי הגיעו ליום ביקור במרכז הידע לחדשנות בטכניון. זו הפעם השלישית שבה מגיעה משלחת ממוסד מכובד זה בשנחאי. במסגרת הביקור שמעו האורחים הרצאות מפי מומחים לחדשנות בטכניון, ונפגשו עם שני נציגי חברות ישראליות - Sealantis, ו-Realview Imaging, שתיהן מהסקטור הרפואי המציעות פתרונות חדשניים בתחומן.


17 ביוני, 2015
 
משלחת של 32 יזמים ואנשי עסקים מסין, השייכים למועדון מנכ"לים של אונ'  ג'יאו-טונג משנחאי הגיעו ליום ביקור במרכז הידע לחדשנות בטכניון . במסגרת הביקור שמעו האורחים הרצאות מפי מומחים לחדשנות בטכניון ואף ביקרו בפקולטה להנדסת מכונות.
 

 
 
 

9 ביוני, 2015
 
משלחת של 32 יזמים ואנשי עסקים מסין, השייכים למועדון מנכ"לים של אונ' ג'יאו-טונג משנחאי הגיעו ליום ביקור במרכז הידע לחדשנות בטכניון . במסגרת הביקור שמעו האורחים הרצאות מפי מומחים לחדשנות בטכניון, ערכו סיור במעבדות הפקולטה לאוירונאוטיקה ואף ביקרו במשרדי חברת סילנטיס בטכניון ונפגשו עם מנכ"ל החברה תומר פוקס.
 
 
 
 
 

18 במאי, 2015


קבוצת אנשי עסקים מסין הגיעו לביקור פרטי בנושא חדשנות ויזמות.
ב 18
למאי 2015, מרכז הידע לחדשנות ארח קבוצה של אנשי עסקים מסין (השייכים לצוות המקים פארק תעשייתי  בתחום ההי טק והקלינטק בסין), לסדנא בת יומיים בנושא חדשנות ומיסחור בחסות פועלים שוקי הון.
ההרצאות נסובו סביב חדשנות ותרבות לחדשנות בקרב מנהלים, והמסחור של טכנולוגיות בטכניון. 
חברי המשלחת האזינו להרצאות מפי מרצים ובעלי תפקידים בטכניון כדוגמת פרופ' מרים ארז וד"ר איריס ארבל (מרכז החדשנות), דויד שם טוב (מנהל החממה בטכניון) ואביעד קאופמן מנכ"ל חברת כנפית שבמגדל העמק.
בנוסף התארחו חברי הקבוצה בחממת הי-סנטר החיפאית למפגש בלתי אמצעי עם יעל מיטלמן, מנהלת המרכז ומספר יזמים מהחממה ונפגשו עם החברה הכלכלית בחיפה ומספר חברות במת"מ שבחיפה.
 
 


 
 
 

11 במאי, 2015


12 אנשי עסקים מהונג קונג וסין הגיעו לסדנת חדשנות בטכניון.
ב11 למאי 2015, מרכז הידע לחדשנות ארח משלחת של אנשי עסקים מסין מתחום ההשקעות, הפיננסים וההי טק ואף אקדמאים לסדנא בת יומיים בנושא חדשנות ומסחור. זו משלחת ראשונה של אנשי עסקים המגיעים מהונג קונג לסדנא בחסות מרכז החדשנות.
ההרצאות נסובו סביב הפעילות שנעשית בטכניון על מנת ללמד ולטפח את החדשנות והיזמות בקרב סטודנטים, והמסחור בקרב חוקרים בטכניון. 
חברי המשלחת האזינו להרצאות מפי מרצים ובעלי תפקידים בטכניון כדוגמת פרופ' מרים ארז וד"ר איריס ארבל (מרכז החדשנות), רפי נווה (מרכז היזמות), פרופ' אבי גל (תעו"נ), ד"ר דפנה חיים-לנגפורד (מכון הביומימיקרי הישראלי) ועו"ד בני סופר (היחידה העסקית).
בנוסף ביקרו חברי המשלחת במכון לחקר החלל (הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה) בטכניון ושמעו על מענקי האיחוד האירופי למחקרים פורצי דרך בתחום החלל ובגילת לוויינים בקרית אריה שם שמעו על פיתוחים מסחריים בתחום הלוויינים ותרומתה של ישראל לתחום.
כחלק מהאירוח, נערך מפגש ארוחת ערב בין הקבוצה לבין ישראלים יזמים מתחומים שונים בנמל קיסריה.
 
 

 
 
 
 

3 במאי, 2015


12 אנשי עסקים מסין הגיעו לסדנת חדשנות בטכניון
ב3 למאי 2015, מרכז הידע לחדשנות ארח משלחת של אנשי עסקים מסין מתחום ההשקעות, הפיננסים וההי טק לסדנא בנושא חדשנות ומסחור. זו משלחת נוספת בחסות פועלים שוקי הון המתארחת לסדנא בחסות מרכז החדשנות.
ההרצאות נסובו סביב הפעילות שנעשית בטכניון על מנת ללמד ולטפח את החדשנות, והמסחור בקרב חוקרים בטכניון. בנוסף התעניינו חברי המשלחת בצורות המימון לפעילויות השונות.
חברי המשלחת האזינו להרצאות מפי מרצים ובעלי תפקידים בטכניון כדוגמת פרופ' מרים ארז וד"ר איריס ארבל (מרכז החדשנות), ועו"ד בני סופר (היחידה העסקית), .
נוסף ביקרו חברי המשלחת במכון לחקר החלל (הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה) בטכניון ושמעו על מענקי האיחוד האירופי למחקרים פורצי דרך בתחום החלל ואף התארחו בחממת הי-סנטר החיפאית למפגש בלתי אמצעי עם יעל מיטלמן, מנהלת המרכז ומספר יזמים מהחממה.

 
 
 
 
 

23 במרץ, 2015
 
15 אנשי עסקים מסין הגיעו לסדנת חדשנות בטכניון
ב23 למרץ 2015, מרכז הידע לחדשנות ארח משלחת של אנשי עסקים מסין מתחום ההשקעות והפיננסים לסדנא בנושא חדשנות ומסחור. זו משלחת שנייה בחסות פועלים שוקי הון המתארחת לסדנא בחסות מרכז החדשנות.
ההרצאות נסובו סביב הפעילות שנעשית בטכניון על מנת ללמד ולטפח את החדשנות, והמסחור בקרב חוקרים בטכניון. בנוסף התעניינו חברי המשלחת בצורות המימון לפעילויות השונות.
חברי המשלחת האזינו להרצאות מפי מרצים ובעלי תפקידים בטכניון כדוגמת פרופ' מרים ארז וד"ר איריס ארבל (מרכז החדשנות), עו"ד בני סופר (היחידה העסקית), יצחק אנג'ל (מנכ"ל Accelta) ומשה צימרמן מקרן ההשקעות "תעוזה".
בנוסף ביקרו חברי המשלחת במעבדת מיקרוסקופ האלקטרונים (הפקולטה לחומרים) בטכניון ושמעו על מענקי האיחוד האירופי למחקרים פורצי דרך בתחום הנדסת החומרים.

 
 
 
 
 
 
דצמבר 2014
 
15 אנשי עסקים מסין הגיעו לסדנת חדשנות בטכניון.
ב9 לדצמ' 2014, מרכז הידע לחדשנות ארח משלחת של אנשי עסקים מסין לסדנא בנושא חדשנות ומסחור. זו משלחת ראשונה בחסות פועלים שוקי הון המתארחת לסדנא בחסות מרכז החדשנות.
ההרצאות נסובו סביב הפעילות שנעשית בטכניון על מנת ללמד ולטפח את החדשנות והיזמות בקרב סטודנטים, והמסחור בקרב חוקרים בטכניון. בנוסף התעניינו חברי המשלחת בצורות המימון לפעילויות השונות.
חברי המשלחת האזינו להרצאות מפי מרצים ובעלי תפקידים בטכניון כדוגמת פרופ' מרים ארז וד"ר איריס ארבל (מרכז החדשנות), מר רפי נווה (מרכז היזמות), ועו"ד בני סופר (היחידה העסקית).
בנוסף ביקרו חברי המשלחת במכון לחקר החלל (הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה) ובמעבדת מיקרוסקופ האלקטרונים (הפקולטה לחומרים) בטכניון ושמעו על מענקי האיחוד האירופי למחקרים פורצי דרך אלה.
 
 יוני 2014

 
סדנת חדשנות, יזמות ומסחור למשלחת מקזחסטן. מרכז הידע לחדשנות ארח החל מיום 17.6.14 משלחת אקדמאים מקזחסטאן לסדנא בת שלושה ימים בנושא חדשנות, יזמות ומיסחור. זוהי משלחת שנייה מקזחסטאן שמארח מרכז החדשנות.
 ההרצאות נסובו סביב הפעילות שנעשית בטכניון על מנת ללמד ולטפח את החדשנות והיזמות בקרב סטודנטים, והמסחור בקרב חוקרים בטכניון. בנוסף, התעניינו חברי המשלחת בצורות המימון לפעילויות השונות.

 מרץ 2014

אוגוסט 2013


מרכז החדשנות בראשות פרופ' מרים ארז מארח היום 5.8.13 משלחת של  60 מנהלי חברות מסין, לסדנא בת חמישה ימים שכותרתה Visit to Israel - An In-depth Journey to the World Innovation Factory

במסגרת הסדנא יאזינו חברי המשלחת להרצאות בנושא חדשנות מפי מרצים בכירים מהאקדמיה ומהתעשייה, כמוכן יבקרו חברי המשלחת בחברות מובילות, וישתתפו בקבלות פנים חגיגיות בחיפה ובתל-אביב שמטרתן עידוד קשרים ושיתופי פעולה בין חברות ישראליות לסיניות.

הסדנא מאורגנת בשיתוף  עם חברת Shengjing (בייג'ינג), העוסקת ביעוץ עסקי ואשר שמה לה למטרה להקנות ללקוחותיה יתרון תחרותי ע"י אימוץ "פרקטיקות החדשנות הישראלית" וטכנולוגיות מתקדמות כחול-לבן.
אוגוסט 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש הצהרת נגישות