>>
 תוכנית הסדנא
   
 
תוכנית הסדנא
מרבית הסדנאות נבנות על פי תחומי העניין של המשתתפים בכל משלחת ומשלחת. אבני היסוד שעליהן נבנות התכניות כוללות:

הרצאות מבוא: הרצאות אלה מספקות רקע על המערכת החדשנית והיזמית בישראל וכוללות סיפורים אישיים של יזמים ישראלים.

מסע הרעיון: הרצאות הדנות במסע הרעיון, החל מהגדרת הבעיה, עבור דרך העלאת הרעיונות ובחירת הרעיון, וכלה ביישום הרעיון. ההרצאות מבוססות על מתודולוגיה שפותחה במרכז הידע לחדשנות וכוללות תרגילים אינטראקטיביים והשתתפות פעילה של הנוכחים.
כחלק מהרצאות אלו, מתאפשרת בחינה מעמיקה של כל אחד מהשלבים בתהליך ניהול החדשנות, כולל כלים ומתודולוגיות שהם ייעודיים לניהול תהליך החדשנות, והם חינוכיים ומהנים בעת ובעונה אחת. אנו שמים דגש על לימוד חווייתי להעצמת היצירתיות ביחידים ובקבוצה ולבניית תרבות ארגונית של חדשנות תוך שימוש במיקור המונים (crowdsourcing) ובשיטות אחרות. רשימת הנושאים להרצאות תינתן על פי דרישה.
 

ביקור בקמפוס הטכניון: ביקור באחד או יותר ממוקדי העניין בקמפוס לשם היכרות מקרוב עם הטכניון ועם תחומי המחקר במוסד (לדוגמא מכון לחקר החלל, מעבדות הפקולטות השונות, פרויקטי סטודנטים ועוד).
 
 

סיורים בחברות:
ביקורים במספר חברות חדשניות בישראל – כולל חברות בתעשייה המסורתית וחברות הייטק חדשות – אשר יקיפו את מכלול תחומי התעשייה בארץ.
 

פורום השולחן העגול: פורום המאפשר פגישות פנים אל פנים בין המשתתפים למנכ"לים ישראליים מתחומים מגוונים. במסגרת זו נוצרים קשרים אמתיים ונולדות יוזמות עסקיות (על פי הצורך יישב מתורגמן בכל שולחן).
 
 

ביקור בחממות ובמאיצים:
ביקור בחממה או במאיץ יזמות מספק מידע מאיר עיניים על תפקידים של מרכזים אלה בסביבה היזמית של ישראל.
 

אירועים חברתיים: בדרך כלל אנו כוללים בתכנית ארוחת ערב חגיגית בערב הפתיחה, אירוע מסכם המהווה מסגרת לרישות עסקי (networking) או טקס חלוקת תעודות; כל אלה מעודדים יצירת קשרים עסקיים באווירה לא רשמית וחושפים את המשתתפים לאישים בעמדות מפתח, כגון שרי ממשלה או נציגים דיפלומטיים.
 
 
 
   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש הצהרת נגישות