>>
 
 סיקור פורומים קודמים
   
 
20.6.16 מפגש הסיום של פורום מנהלים לחדשנות ה - 6

""
 
המפגש האחרון של פורום מנהלים לחדשנות לשנת 2015-16 התקיים במייקרוסופט, מת"מ.

המפגש התחיל בהרצאתה של פרופ"מ אלה מירון ספקטור, חוקרת בתחום הפסיכולוגיה הארגונית בפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון.
אלה הציגה את מחקרה ומחקרים נוספים על הרכבי צוותים ועידוד חדשנות בארגון, וענתה על מספר שאלות: כיצד אפשר לנצל את הפוטנציאל היצירתי של צוות? מהי בכלל יצירתיות? ומהם האתגרים והחסמים שמונעים מצוותים לחדש?
אלה שמה דגש על מאפיינים אישיותיים ומגדריים ועל הצורה שבה הם משפיעים על החדשנות של צוות בארגון.
 
""
 
""
 
 
בחלקו השני של המפגש שמענו את הרצאתו של ד"ר עדי אייל, מרצה באוניברסיטת בר אילן ומומחה בתורת המשחקים.
ההרצאה התחלקה לשני חלקים עיקריים, כשהראשון כלל המחשה מהנה של הטיות פסיכולוגיות מגוחכות שיש לכולנו, באמצעות דוגמאות מתורת המשחקים, המדגישה את השפעתם הגדולה של שינויים קטנים.
בחלק השני, עדי הראה שלתורת המשחקים יש השלכות על ארגונים, עם דגש על החדשנות בארגון, וסיפק דרכים פרקטיות בהן אפשר לשפר תהליכי חדשנות בארגון.
 לצפייה בהרצאה
 
""
 
""
 
בסוף המפגש, ראש המרכז לחדשנות, פרופ' מרים ארז, הביעה את הערכתה והודתה למנחי ומשתתפי הפורום על השתתפותם, לאחר מכן חזרה בקצרה על מפגשי הפורום השונים של השנה.
 
""
 
 
 
 17.5.16 המפגש השביעי

המפגש השביעי של הפורום השישי נפתח בהרצאה מרתקת של דגן אשל, מנהל החדשנות בקבוצת שטראוס.
דגן השתמש בדוגמאות מהשטח כדי להמחיש את חשיבותה של החדשנות בארגונים. לאחר מכן סיפר על החדשנות הקיימת בשטראוס, על כיוונים אפשריים בעתיד ועל התוצרים המדהימים שיכולים להיווצר אם רק שומרים על ראש פתוח.

 
""

בחלק השני של המפגש, הקשבנו להרצאתן של ד"ר שרון בר-זיו, חוקרת ומרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה ובמכללת ספיר, וענבר יסעור, מידענית לחברות מסחריות, מכוני מחקר וגופי פיתוח.
ההרצאה התמקדה בהיכרות עם שימושים שונים ומגוונים במידע פטנטי ככלי לניהול אסטרטגי של פעילות מחקר ופיתוח, וככלי להערכת סיכונים והפקת מודיעין עסקי.
במסגרת ההרצאה נסקרו כלים ושיטות המאפשרים לאתר פטנטים ולהפיק מהם את המידע הרב הגלום בהם, תוך התמקדות בזיהוי שחקנים מובילים, שווקים, מגמות טכנולוגיות, אסטרטגיות מו"פ של ארגונים מתחרות, שיתופי פעולה ועוד.

""

""
11.4.16 המפגש השישי

""


בחלקו הראשון של המפגש הציג עדי דיאמנט - מנהל מעבדות החדשנות במיקרוסופט מו"פ בישראל. עדי העביר הרצאה מרתקת על ניהול שלבי הפיתוח במחזור החיים של פרויקטים חדשניים באמצעות שערי החלטה.
ההרצאה עסקה בשאלה כיצד על הארגון לנהל את תהליך פיתוח החדשנות, לקיים פרויקטים מסוימים ולעצור אחרים. כמו כן, עדי שם דגש על נקודת מבטו של מוביל הפרויקט וכיצד עליו להיערך על מנת לקדם את הפרויקטים בארגון.
""
 
 
רמי גזית הרצה בחלק השני של המפגש. רמי הוא יזם, מרצה בכיר ליזמות בטכניון ו lean startup evangelist.
בהרצאתו, הציג את מתודולוגיית ה Lean startup, אשר כבשה את עולם הסטארטאפים ולאחרונה נכנסת באופן דומה לעולם היזמות בארגונים וותיקים. הגישה שמה דגש על התקדמות מהירה, למידה ומיקות, תוך העמדת ההנחות המרכזיות שלנו בפרויקט היזמי למבחן מעשי על ידי משתמשים ולקוחות מהשלב הראשוני ביותר ולאורך כל הדרך.
מתודולוגיית ה Lean Startup משמשת כמסגרת לניהול החדשנות בארגון על בסיס העצמת עובדים וקבלת החלטות בחברות הפונות לצרכים עם לעסקים כאחד. יישום המתודולוגיה מוביל ליותר מיזמים פנימיים, עם תוצאות טובות יותר ובקצב מהיר יותר.
 
""

 
 
8.3.16 המפגש החמישי

""
 
 
 
 
 
 המפגש החמישי של הפורום החל בהרצאתו המרתקת של פרופ' אמיר עמדי, חוקר מוח בעל שם עולמי.
עמדי סקר מספר פריצות דרך מחקריות שהובילו לפתרונות חדשניים עבור חולי פרקינסון ועיוורים. לאחר מכן, תאר את המחקר שהוביל לפיתוח הEyemusic, המאפשר לעיוורים ״לראות״ באמצעות מתן מידע ויזואלי באמצעות צלילים.
 
""
 
 
 
בחלק השני של המפגש. פגשנו את ניסן אלימלך, מנכ"ל ומייסד אוגמדיקס - חברה המפתחת טכנולוגיה למנתחים המבוססת על מציאות רבודה.
המערכת שאוגמדיקס מפתחת, ARGUS – מסייעת למנתחים לשפר את רמת הניתוח ואת בטיחותו. במהלך הניתוח מרכיב המנתח משקפי מציאות רבודה, המקרינים לו על גבי החולה עצמים מדומים תלת-ממדיים.
ניסן שיתף אותנו בסיפורו האישי, ורצף התובנות בתהליך הפיכת אוגמדיקס מחזון למציאות.

 
""

 

 

9.2.16 המפגש הרביעי


""

 

במפגש הרביעי שמענו הרצאות מפי שני מרצים מרתקים כל אחד אחד בתחומו, בחלקו הראשון של המפגש שמענו את הרצאתו של ערן מלר, אשר הוביל מספר מיזמים בתחום הביטחון, הרפואה והאנרגיה המתחדשת. בהרצאתו המרתקת ערן הציג את החשיבות הרבה של יצירת חסמי כניסה למתחרים ויצירת יתרונות תחרותיים ברי קיימא בכל אחד אחד מהמיזמים שבהובלתו. 
צפו בהרצאה
 
""
 
 

בחלק השני של המפגש, פרופ' עידו ערב, מהפקולטה להנדסת תעו"נ בטכניון, הציג תובנות ממחקריו על השפעת משתנים כלכליים על התנהגות בכלל ובנוגע להתנהגות יזמית וחדשנית בארגון בפרט.

צפו בהרצאה

 
 
""
 
 
 
 
 
5.1.15 המפגש השלישי
 
 בחלק הראשון של המפגש, הציג חיים דויטש את שיטת Agile לניהול פרויקטים ומיזמי חדשנות, חיים הציג את הגישה בקווים כללים, ואולם תוכלו להעמיק בספר "לזרום עם הכאוס", מאת חיים דויטש וחי פורשר אשר הועלה לחדר העבודה.
צפיה בהרצאה 

""


בחלק השני של המפגש שמענו את הרצאתו של יואב אלקלעי על פטנטים בתהליך החדשנות, יואב סיפק סקירה רחבה של תחום הפטנטים, והתייחס גם לנקודות ההשקה של תהליך רישום הפטנט עם שלבי תהליך החדשנות 
לצפיה בהרצאה

""
15.12.15 המפגש השני
 
 בפתח המפגש, פרופ' מרים ארז הציגה דגשים והנחות יסוד במודל מסע הרעיון, הוא המודל המנחה בתהליכי ניהול חדשנות המיושם על ידי צוות הייעוץ וההדרכה של מרכז הידע לחדשנות בסדנת Innovation starts inside.
מסע הרעיון הוא תהליך ארגוני לניהול מושכל של החדשנות, הכולל שישה שלבים, המודל הוא רב-שלבי ואינטראקטיבי (לא לינארי). השלב הראשון עוסק בזיהוי/מיקוד הצורך והגדרת הבעיה או האתגר שהארגון מנסה לפתור. בשלב השני מועלים רעיונות ודרכי פעולה להתמודדות עם הבעיה או האתגר. בשלב השלישי מתקיימות הערכה ובחירה של הרעיונות הטובים ביותר לפתרון הבעיה או האתגר. בשלב הרביעי מקדמים את הרעיון בארגון ומשיגים הסכמה ארגונית ופוליטית ליישמו. בשלב החמישי מתבצע יישום הרעיון והפיכתו מרעיון לתוצר (מוצר, שירות, תהליך). השלב האחרון מתמקד בהחדרת התוצר לשוק והבאתו למשתמש או ללקוח.
במהלך כל "מסע הרעיון" מתקיים תהליך היזון חוזר בין השלבים, כך שגם אם הארגון החליט לפעול בדרך מסוימת, ישנה בחינה חוזרת של ההחלטות ובדיקת מידת התאמתן למציאות הארגונית העכשווית. 
לצפיה בהרצאה

""


לאחר מכן שמענו את הרצאתו של איתי תומר על  מודל קאנו, מתודולוגיה אפקטיבית למיון וסיווג תכונות מוצר לפי ערכו ללקוח למול ההשקעה.
לצפיה בהרצאה

""


בחלק השלישי של המפגש שמענו את הרצאתו של עדי דיאמנט על יצירתיות ועל פיתוח מוצרים באמצעות מתודולוגיית ה- SCAMPER.
שיטה מוכרת ובדוקה לפיתוח מואץ של רעיונות באמצעות 7 פעולות (אופרטורים) אותם ניתן לבצע על רכיבי המוצר, שרות או תהליך במטרה לשפרו.
לצפיה בהרצאה 
 
 
""
 
 
 ""
 

 
12.11.15 מפגש פתיחת הפורום
 
ביום 10.11.15 התקיים מפגש הפתיחה החגיגי של פורום מנהלים לחדשנות בטכניון, המפגש התקיים במשרדי מיקרוסופט פיתוח במת"ם בנוכחות מנהלים מכ- 50 ארגונים החברים בפורום
הפורום החל בהרצאתו של דניאל בראל מייסד ומנכ"ל סופטוויל, עשר עסקה בגיבוש אסטרטגיית החדשנות ואיתור ה- Unmet Need כשלב מכריע בתהליך.
לצפיה בהרצאה 

""

בחלק השני של המפגש שמענו את הרצאתו של אלי יונס  - לשעבר מנכ"ל הבנק הכללי, פועלים מזרחי טפחות והחשב הכללי, יונס משמש כיום בין היתר כיו"ר הועדה המייעצת של מרכז הידע לחדשנות, יונס התמקד בהרצאתו בניהול איסטרטגי ובנית מנופי צמיחה בסביבה תחרותית,  ההרצאה תועלה בקרוב...


""

""

 
 

 
10.11.15 ברכות לחברות המשתתפות בפורום מנהלים לחדשנות לשנת 2015-2016 

אבגול, אינטל, אל-אופ אלביט מערכות,  אמדוקס, ביו-בי שדה אליהו בע"מ, בנק לאומי, דור כימיקלים ,HP Indigo,  ,PMC Sierra, חיפה כימיקלים, חרמון מעבדות בע"מ, כתר , AVT, ROMOR FLAVORS & FRAGRANCES LTD,  CoreFlow Ltd, ארנסט & יאנג -  EY, לגין טובופלסט ,מזור רובוטיקס, מספנות ישראל, מרדין בע"מ, מרוול, משרד הבטחון, נעם אורים, סאיקלון-אלביט מערכות, סטפאק, סטארפלסט, סאנדיסק, עמיעד - מערכות מים, פאקא תעשיות , שרון פוראטוס, פז שמנים וכימיקלים, פזקר , פישמן טכנולוגיות תרמיות , פלסגד מוצרים פלסטיים, פריסקייל, קבוצת גבעסול, קוליברי, רפא"ל, שטראוס, ש.צ.פ. תדביק, תמה, תמי, תעשיות גומי עין שמר,  תעשיות רהיטים ותפרון
 
 
""
 
 
 
 
 
 
 
1.10.15  פורום מנהלים לחדשנות  ה- 6 יוצא לדרך

תוכנית הפורום לשנת 2015-16 מתמקדת בהקניית כלים אפקטיביים לניהול תהליכי חדשנות,וביצירת מפגשים מרתקים עם מובילי החדשנות בתעשיה הישראלית.
גם השנה יארח הפורום את מיטב המנהלים היזמים ואנשי המחקר העומדים בחזית החדשנות בתעשיה הישראלית ביניהם :אלי יונס לשעבר מנכ"ל הבנק הכללי, פועלים מזרחי טפחות והחשב הכללי דניאל בראל מנכ"לSoftwheel עדי דיאמנט מנהל מעבדות החדשנות ב- Microsoft, חיים דויטש מייסד Agile Planet ערן מלר מנכ"ל Ecoppia,פרופ' עידו ערב מומחה לתחום קבלת החלטות, שחר וייסר מנכל Gett, פרופ' אמיר עמדי מדען מוח ומפתח ה- Eyemusic, ניסן אלימלך מייסד ומנכ"ל אוגמדיקס, רמי גזית מומחה לתחום Lean startup , איתן כץ מנהל חממת החדשנות הגלובאלית HP Software, ענבר יסעור וד"ר שרון בר-זיו מומחיות לפטנטים, דגן אשל מנהל החדשנות בקבוצת "שטראוס" ד"ר עדי אייל מומחה לתורת המשחקים ויישומיה ואורן הרפז מנכ"ל Colibri
 
 
 
 
   
 
 
מרכז הידע לחדשנות 
בניין בלומפילד חדר 319  | הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול | הטכניון, חיפה
04-8293397 | innovation@technion.ac.il | 04-8294399
© 2014, כל הזכויות שמורות למרכז הידע לחדשנות.  תנאי שימוש